CH341A ile Winbond 25Q256JVFQ Programlama

TR'den sipariş verecektim ama onlarda kablo yoktu. Bana kablosu ile lazım.

Hocam bu arada çipin anakarttan yüksekliği ne kadar? Çünkü o "mandallı kablo" denilen kablolar bazen çip çok ince olduğu zaman üzerinde durmuyor. Bir kere başıma geldi çünkü dikkat etmek lazım. BIOS'u ölü anakart vardı ama BIOS çipi ince olduğundan kablonun klipsi tutmamıştı mecbur çipi sökmek zorunda kalmıştım.

Low-level hayranı birisi olarak çok mutlu olurum hocam. Ben Eater'ın bu konu hakkındaki videosu EEPROM'lar hakkında gayet bilgi verici, tavsiye edebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

EEPROM flash BIOS USB programcı modülü de almanız gerekiyor. Sadece crocodile yeterli değil.

O modül zaten var video da çekmişlerdi ya daha önce .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zahmetli ama çok güzel içerik olmuş.

Bu arada belirtmeyi unuttum, yanında SPI pinleri var, o da kullanılabilir ama SPI pinout bilgisi bulamadım. Mandal daha işime geldi.
Hocam diyelim ki (olmasın da) bir şey oldu sunucu bozuldu. Böyle garantisi falan var mı ürünleri aldığınız yerlerin? Merak ediyordum bunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…