CH341A ile Winbond 25Q256JVFQ Programlama

TR'den sipariş verecektim ama onlarda kablo yoktu. Bana kablosu ile lazım.

Hocam bu arada çipin anakarttan yüksekliği ne kadar? Çünkü o "mandallı kablo" denilen kablolar bazen çip çok ince olduğu zaman üzerinde durmuyor. Bir kere başıma geldi çünkü dikkat etmek lazım. BIOS'u ölü anakart vardı ama BIOS çipi ince olduğundan kablonun klipsi tutmamıştı mecbur çipi sökmek zorunda kalmıştım.

Low-level hayranı birisi olarak çok mutlu olurum hocam. :) Ben Eater'ın bu konu hakkındaki videosu EEPROM'lar hakkında gayet bilgi verici, tavsiye edebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeterince yüksek gibi geldi bana:

25Q256JVFQ .jpg

ASUS KRPA-U16 anakartın Winbond 25Q256JVFQ yongasını elle programlayarak BIOS güncellemesi yapmaya karar verdim gibi. CH341A ile bu yongayı programlayabilen pek göremedim. Hatta çipi yakan biri bile var ama yanlış bağlamış olabilir.

Neyse, bu iş için bunu sipariş ettim az önce:

Gelince bakacağım. Bu esnada tavsiyelerinize açığım.

Şöyle bir video gelir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

EEPROM flash BIOS USB programcı modülü de almanız gerekiyor. Sadece crocodile yeterli değil.

EEPROM flash BIOS USB programcı modülü de almanız gerekiyor. Sadece crocodile yeterli değil.

O modül zaten var video da çekmişlerdi ya daha önce :D.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı