"Challengerpracc.pro" adlı site güvenilir mi?

EoX

Femtopat
Daha fazla  
Az önce 3 tane Ukrayna'lı adamla CS:GO oynarken beni DC'ye çağırdılar ve maç girek istediklerini söylediler. Bende olur dedim ama sonra FACEIT gibi bir 3. parti uygulamadan gireceklerini söylediler. Bende tamam dedim. Hesap oluşturdum. Steam hesabımın bağlı olduğu e mail ile sonra ise Steam ile de girmem söylediler. Orada durdum. Hepsini engelledim ve çıktım. Siteyi VirusTotal'da arattım ve virüslü çıktı. İnternettede hiç veri yok şu an. Ne yaşadığım hakkında hiçbir bilgim yok. Bilgisi olan bir arkadaş beni bilgilendirebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O arkadaşlar size sahte bir site hazırlayıp Steam logini olmanızı istemişler. Steam logini olurken karşınıza bir ibare çıkar. Bu sitenin Valve ile alakası yoktur diye. Siz de o siteye giriş yaparsanız sitenin sahiplerine API keyinizi yönetme hakkı verirsiniz. Hesabınızın API keyini kontrol edebilirlerse sizin takas tekliflerinizi de kontrol edebilirler.

Takas tekliflerini kontrol etmek istemelerinin sebebi ise. Siz birisine bir item gönderecekken bir bot yardımı ile sizin gönderdiğiniz teklifi iptal edip sahte bir hesap oluşturup profil fotoğrafı ve ismini aynı yapıp o takası sanki arkadaşınıza gönderiyormuş gibi gösterip kendi hesaplarına almak.

Bu konu hakkında daha bilgili olan @reptile var. Eğer eksik anlattıysam veya başka sorunuz varsa o cevaplayacaktır.

O arkadaşlar size sahte bir site hazırlayıp Steam logini olmanızı istemişler. Steam logini olurken karşınıza bir ibare çıkar. Bu sitenin Valve ile alakası yoktur diye. Siz de o siteye giriş yaparsanız sitenin sahiplerine API keyinizi yönetme hakkı verirsiniz. Hesabınızın API keyini kontrol edebilirlerse sizin takas tekliflerinizi de kontrol edebilirler.

Takas tekliflerini kontrol etmek istemelerinin sebebi ise. Siz birisine bir item gönderecekken bir bot yardımı ile sizin gönderdiğiniz teklifi iptal edip sahte bir hesap oluşturup profil fotoğrafı ve ismini aynı yapıp o takası sanki arkadaşınıza gönderiyormuş gibi gösterip kendi hesaplarına almak.

Bu konu hakkında daha bilgili olan @reptile var. Eğer eksik anlattıysam veya başka sorunuz varsa o cevaplayacaktır.

Senin dediğin gibi Steam ile alakalıdır yazmadı direk giriş yapmamı istedi orada anladım bu sakıncalı ama asıl olay bu değil Steam'e postasını kayıt olarak girmem bu sıkıntı çıkartır mı?

Senin dediğin gibi Steam ile alakalıdır yazmadı direk giriş yapmamı istedi orada anladım bu sakıncalı ama asıl olay bu değil Steam'e postasını kayıt olarak girmem bu sıkıntı çıkartır mı?

Sadece e-posta adresinizi kişilere vermeniz bir sorun oluşturmaz.

Bir de reptile ile nasıl iletişe geçeceğim bu sitede biraz yeniyimde

Teşekkür ederim yanıtınız için

Hocam kendisi Online olduğu zaman mesajınıza geri dönüş yapar. Gün içerisinde kontrol edebilirseniz karşılaşırsınız. Siz ona sorunuzu sorun hatta isterseniz Online olunca cevaplar.

Geri
Yukarı