Charger RCA 707 fan LED'leri yanmıyor

odunq

Hectopat
Daha fazla  
Kasanın ön tarafında bulunan fanlar için LED ışıkları yakamadım. Fanlara bir Molex bir de ne olduğunu anlamadığım bir kablo bağlı. 2 pini bulunan bu kablonun standart dışı bir şey olduğunu düşünüyorum o yüzden LED'leri yakmak için kendi imkanlarımla bağlantı yapmak istiyorum. Fandan çıkan iki kablodan biri Molex olduğu için onu paylaşmadım zaten farklı bir yere takılamaz. Diğer kablonun ise görüntüsü şu şekilde. Ayrıca o iki pinin ucunun da nereye gittiğini izledim fanı açınca içindeki LED'lere bağlı GND ve TB girişlerine gidiyor.

WhatsApp Image 2022-02-04 at 09.03.33 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-02-04 at 09.03.33.jpeg

WhatsApp Image 2022-02-04 at 09.03.32.jpeg

Bu arada fanların bulunduğu kasa Rush Charger RCA 707 ve kendi sitesinde Rainbow olduğu söylenmiş.
Galiba bu konuda çok bilgisi olan kimse yok ama en azından bilgisi olabilecek kişileri etiketlerseniz de yine yardımınız dokunmuş olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi LED girişi RGB veya ARGB'ye benzemiyor. Kendine özel bir cihazla olur gibi duruyor. Kasada bunun için bir aparat falan var mı?

Dediğiniz gibi LED girişi RGB veya ARGB'ye benzemiyor. Kendine özel bir cihazla olur gibi duruyor. Kasada bunun için bir aparat falan var mı?
Maalesef yok hocam o bağlantı şekli veya devre şekline göre özel bir aparat veya bağlantı ne olabilir diye araştırıyorum. İnternette ararken RGB TO ARGB ürünlerde buna benzer bir bağlantı gördüm sadece ama o da aynı şey olmayabilir tabi.

@Mithat Berhan hocam da baksın. Belki fikri olabilir. Müsait olunca yardımcı olabilir.

Abidik gubidik fan almamak lazım :)
Kasanın orijinal fanı. 20cm fan olduğu için değişimi de mantıklı değil. O yüzden şekilde çalıştırmaya uğraşıyorum ama bakalım. Kasanın eski sahibinin de bu konuda net bilgisi yok. Kasa kullanım kılavuzu veya kutu açılışı vs de bulunmuyor. İste tek çare bir bilene danışmak kaldı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı