Charles Darwin'in Türlerin Kökenleri kitabı ağır mı?

Tyget

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Son zamanlarda evrimle alakalı konular bana çok ilgi çekici gelmeye başladı ve evrimle alakalı kitaplar okumaya başlamak istiyorum.
Bu serüvene türlerin kökeni ile başlamak istiyorum fakat sanırım başlangıç için biraz ağır bir kitap. Bu kitapla başlamak bir sorun teşkil eder mi veya başka kitap tavsiyesi olanlar var mı? Bilgili birisi yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu kitaba doğrudan yönelsem hiç anlayamaz mıyım? Çünkü çok dikkatimi çekti.
İnternet yardımıyla çözülemeyecek bir sorun değil ama Darwin'in ön kabulleri ve hipotezleri eski. Kuram, o dönemden bugüne çok gelişti, değişti. Evrimi öğrenmek için şu seti önerebilirim. Türlerin Kökeni, bazı temelleri oturttuktan sonra okunmaya daha uygun bana kalırsa.

İnternet yardımıyla çözülemeyecek bir sorun değil ama Darwin'in ön kabulleri ve hipotezleri eski. Kuram, o dönemden bugüne çok gelişti, değişti. Evrimi öğrenmek için şu seti önerebilirim. Türlerin Kökeni, bazı temelleri oturttuktan sonra okunmaya daha uygun bana kalırsa.
Görüşünüz ve kitap tavsiyeleri için teşekkürler. O halde sanırım bu üçlüyü bitirdikten sonra direk bodoslama gireceğim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı