Okuduğum türlerin bana katabilecekleri

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
"Kitap" başlığında bir konu gördüm yakın zamanda.
Konu içerisinde hangi türlerin ne gibi katkıları olur? Çizgi roman vs. türler kelime dağarcığından fazlasını veremiyorken, klasiklerin birçok konuda bilgi sahibi yapması gibi konular konuşuluyordu.
Benimde açıkçası çok okumayı sevdiğim söylenemez, bir ara tarih ve siyaset konularına sarmıştım ama kısa sürede onunda sıktığını fark ettim.
Anime izleyen biri olarak ilgi alanlarımda bu izlediklerime göre şekilleniyor ve realist, aşk meşk romantizmin değil de fantastik evrenler, büyü, oyun gibi daha hayalperest dünyalar ilgimi çekiyor.
Bu konularda kitap bulabiliyorum japon çevirisi noveller (romanlar) oldukça fazla ama asıl konu bunlar bana ne katar?
Ben bunları okudukça kelime dağarcığı olsun belirli konularda bilgi edinme olsun ne kadar özelliğimi geliştirebilirim?

Öncelikle her kitaptan bir şeyler öğrenirsin.
Bunlar yardımcı olur.

Bilgi sahipliği konusunda klasik romanların -genelde klasik romanlar okurum- pek de etki edeceğini zannetmiyorum ama bana sağladığı en büyük geliştirme okuma , yazma , düşünme ve konuşma hızım ciddi bir şekilde arttı ve konuşmalarımdaki takılmalar ve duraklamalar yok oldu ayriyeten insanın hayal gücünü geliştirdiği için problem çözme becerisini arttırıyor bence. Japon çevirilerin katacağı artılar da klasik roman ile aynı olacağını düşünüyorum. Bilgi edinmek için tek çare ilgili olduğun konunun kitabını alıp okumak.

Yeni konular

Geri
Yukarı