ChatGPT'nin topladığı bilgisayar doğru mu?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Merhaba,

ChatGPT'ye PC toplamasını istedim. Parçaları ekrana getirdi. Ne kadar doğru diye size sormak istedim. Fotoğrafı ekte bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• pcc.PNG
    pcc.PNG
    41,8 KB · Görüntüleme: 122
Hala toplama yapamıyor. Yüzlükten 1 eksik 8 tane şeyi toplayıp 18 eksik şekilde bulmuş.

Sistem toplama konusu açmak yerine saçmalamaya devam edecekseniz kolay gelsin. Benden bu kadar.
Deniyorum hocam. Bilgi sahibi olmak istiyorum. Deniyorum bir kere de olsa. Niye tepki veriyorsunuz ki? Nasıl bir şey yapacağını merak ediyorum. Sizle alakası yok. Gerektiğinde PC toplama konusunda konu açarım.

Anlaşıldı. Cevap vermeye niyetin yok.

Son düzenleme:
Soruyu nasıl sorduğunuz da önemli, bazen kafası karışıyor ama genel olarak çoğu soruya düzgün cevap verebiliyor. Sorunun sonuna kaynak da eklerseniz belki nerelerden baktığını da yazabilir. Örnek:

Gayet temiz bir sistem önerdi. Fiyat parametresi doğru olmayabilir ama, onu nasıl hesaplıyor bilmiyoruz.

Screenshot_3.png

Fiyatları nette ucuz bulduğu sitelerden çekmiştir. Mesela önerdiği işlemci şu anda newegg.com'da indirimde ve 347 dolar. Yani 6600-6700 TL civarı. Bu fiyatlar TR'de hükümsüz tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı