ChatGPT'nin doğruluk oranı kaç?

Yazılımcıların çoğu kısmen başarılı diyor. Yazdıracağınız kod detayı artınca sapıtabiliyormuş. Bunu özellikle yazılım ile uğraşan birine sormak gerek. Ancak üniversitede verilen ödevleri çözebildiğini gördüm.

PHP ve JavaScript ile şu ana kadar sormuş olduğum tüm sorunları'mı ve sorularımı çözdü diyebilirim.

Kendim de günlük hayatımda aktif olarak ChatGPT kullanıyorum ve çok nadir de olsa verdiği bazı cevaplar yanlış olabiliyor. 10000/1 gibi düşünün. Deneyimlerinize göre doğruluk oranı sizce kaç?

Edit: Konuyu anket olarak açmıştım ama çok düzgün bir moderatör yönetimi oldu. Bana göre doğruluk oranı %97-99 arası.
Eğer soruları ingilizce sorarsan daha kapsamlı cevaplar veriyor diye biliyorum.

Özellikle istemediğim sürece Türkçe sorularıma bile İngilizce cevap veriyor, ayrıca sorduğunuz şeyi bilimsel adı yerine halk arasındaki adıyla sorarsanız da karıştırabiliyor. Kendisini biraz zayıflatmışlar ama o da bazen bunun farkında olamayabiliyor gibi.

Özellikle istemediğim sürece Türkçe sorularıma bile İngilizce cevap veriyor, ayrıca sorduğunuz şeyi bilimsel adı yerine halk arasındaki adıyla sorarsanız da karıştırabiliyor. Kendisini biraz zayıflatmışlar ama o da bazen bunun farkında olamayabiliyor gibi.
Microsoft Bing diye bir arama motoru vardı şuan onu da chatgpt gibi yapmaya çalışıyorlar beta versiyonu yakında çıkar takip edin derim.

Yazılımcıların çoğu kısmen başarılı diyor. Yazdıracağınız kod detayı artınca sapıtabiliyormuş. Bunu özellikle yazılım ile uğraşan birine sormak gerek. Ancak üniversitede verilen ödevleri çözebildiğini gördüm.
İngilizce olarak kullanıyorum en mantıklısı böyle. Ayak işlerini yapabiliyor ama sıfırdan bir şey yazdırsan da çok verimli çalışıyor. En bilinmeyecek şeyleri dahi biliyor aslında.

Geri
Yukarı