Cheat Engine Online oyunlarda ban yedirtir mi?

İhanerdemli

Femtopat
Forza Horizon 3'de para ve XP hilesi yapmak istiyorum, bunun için Cheat Engine adlı programı kullanmam gerek. Online oyunlarda ban yedirttiğine dair iddialar duydum, doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda aslında ufak bir yazı yazmak istedim birkaç örnek vererek. Hem fikir sağlar, hile kullanmak isteyen arkadaşlara. Nelere ne için ban atılıyor minvalinde...

Direkt rekabetçi oyunlarda çok ciddi anti-cheat yazılımları oluyor. Mesela Battleye Anti-Cheat kullanan oyunların büyük çoğunluğunda programı açamıyorsunuz bile. Diyelim ki açtınız ve bir şeyler denediniz, geçmiş olsun. Ama Battleye'ı daha çok "FPS ve Survival" oyunlar kullanıyor. Zaten bu oyunlarda da para hilesi falan olmuyor genelde. Diğer tip yazılımlar ile hack kullanılıyor ve başta ban olmak üzere ciddi, caydırıcı cezaları olması normal.

Tam zıttı örnekler de GTA 5 ve NBA 2K serisi için var. Defalarca kez GTA'da kullanıldığını gördüm. Koskoca Rockstar önüne geçememiş. Ya da uğraşmıyorlar.

Keza NBA 2K serisi. MyPark kısmı online olmasına rağmen, çıkıp insanlarla 1v1 veya diğer online modlarda oynamıyorsanız adamlar açık açık ban atmıyor. Ben tüm özelliklerini direkt 99'layanlara denk geldim Cheat Engine ile. Ama online kısımda kullanırsanız hiç acımıyorlar. Speed Hack vs direkt atıyorlar banı. Oyunun trainerları bile var ek olarak. Sezon maçlarında açın oynayın, en ufak problem olmuyor. Ama online kısımda oynayın, hemen siliyorlar karakterinizi ve save dosyanızı.

Forza Horizon da GTA gibidir tahminen. Para hilesini falan çok takacağını sanmam. Oynanışa etki etmeyen hileleri çok takmazlar bence.

Yani örneklemek gerekirse benim karşıma son model araçlı biri gelse, para hilesi ile veya hakkıyla aracını alıp almaması önemli değil.

Hakkıyla o aracı alan adama haksızlık ediliyor mu teoride ? EVET. Ama başkasının oyununu bozmuyor bu. Yani karşıma gelen adam hakkıyla da almış olsa, hile ile de almış olsa, "HİLESİZ SÜRÜYOR VE OYNUYORSA" rakibin yani benim bunu fark etme ihtimalim yok. Hile ile alan gelmese, hakkıyla alan gelse, ben yine aynı araca karşı aynı yarışı yapıyor olacağım demektir.

Ama gidip speed-hack vs kullanırsa bu direkt oyun deneyimine müdahale kapsamında değerlendirilir. O yüzden GTA, FH4 vb çok rekabet içermeyen oyunlarda, kaynak-para hileleri çok önemsenmiyor.

Risk tabii ki kullanıcıya aittir. Ayrıca hilenin oyundan alınan zevki öldürdüğü de bir gerçek.

Yeni konular

Geri
Yukarı