Cheat Engine sisteme virüs bulaştırdı

DARKNIGHTS

Decapat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Gezginlerden Cheat Engine indirdim. Arada sırada ETS 2 oynuyorum, para hilesi yapacaktım. Sonra kuruluma geçince Windows Güvenlıği uyarı verdi ama ben yine de kabul ettim. Kurulum gerçekleştikten sonra ekranda ne bır kısayol ne de bir logo vardı. Her yerde arattım. Dosyalarda, SSD'de ve HDD'de hiçbir kalıntı yok. Kendini gizleyip trojan bulaştırdığını düşünüyorum. Bitcoin'le uğraşıyorum, virüs durumunda Bitcoin'lerde çalınma gibi bir şey olur mu?

Virüs olacağını sanmıyorum Windows Defender belki de kurulumu engellemiştir hocam zaten gezginler sitesi güvenilir diye biliyorum.

Gezginlerden Cheat Engine indirdim. Arada sırada ETS 2 oynuyorum, para hilesi yapacaktım. Sonra kuruluma geçince Windows Güvenlıği uyarı verdi ama ben yine de kabul ettim. Kurulum gerçekleştikten sonra ekranda ne bır kısayol ne de bir logo vardı. Her yerde arattım. Dosyalarda, SSD'de ve HDD'de hiçbir kalıntı yok. Kendini gizleyip trojan bulaştırdığını düşünüyorum. Bitcoin'le uğraşıyorum, virüs durumunda Bitcoin'lerde çalınma gibi bir şey olur mu?

Bak burada ne yazıyor?
1621063972867.png

Yanında zararlı bir şey yüklemiş olabilir ya da antivirüs virüs algılamış olabilir.

Cheat Engine virüs bulaştırmaz. Gezginler bulaştırabilir. Kaldı ki gördüğüm kadarıyla bulaştığının garantisi yok. Sadece bir uyarı almışsınız, muhtemelen UAC verdi o uyarıyı. Çünkü arkadaş belleğe direkt erişiyor.

Bu kadar paranoyak olacaksanız öncelikle elinizde 70 tane RTX 3090 olmalı.

Çok dert ediyorsanız düzgün bir antivirüs yazılımı ile tarama yapın. Ve Gezginler gibi saçma siteler yerine üretici sitelerini kullanın.

Kendi sitesinden indirdiyseniz böyle bir şey olmaz. Tabi abcoyunlarbedavaabcaawda.com gibi sitelerden indirdiyseniz gayet normal.

Arkadaşlar nereden indirdiğiniz önemli değil, Cheat Engine virüs içeriyor ve kurulum yaparken ekstra programlar kurmaya çalışıyor. Kendi sitesinde virüs bulunmayan kısıtlı bir sürümü var onu indirebilirsiniz. Onun dışında bilginiz varsa kaynak kodundan derleyebilirsiniz, birçok konu ve video var. Aşağıdaki görsele bakarak virüs bulunmayan kısıtlı sürümü indirebilirsiniz.

Not: Kızgın atan arkadaşlar gidip araştırabilir.

Ekran Alıntısı.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı