Çözüldü Cheat Engine virüslü mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tobik

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Cheat Engine'yi bu linkten indirmeyi düşünüyorum. Sizce güvenilir mi? Ya da kendi sitesi var mı? Güvenli indirebileceğim bir site atar misinız?
Link bu

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cheat Engine açık kaynak kodlu ve güvenilir bir program olmasına rağmen bir "cheat engine" olmasından ötürü antivirüsler karantinaya almış durumda. Antivirüslere takılmadan sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz, güvenilirdir.
Eskiden (13-14 yıl önce falan) Facebook oyunlarında sınırsız para gibi hileler için kullanıyordum. Böyle şeyleri yapmak için de tabii bir şeylere erişip değiştirmesi gerekiyordu. Ondan dolayı virüs algılıyor. Niye kullanmayı bıraktığımı hatırlamıyorum ama şimdi olsa kullanmam herhalde. Güvenli gelmiyor.

Virüs değil fakat bir nevi hack uygulaması olduğu için virüs görüyor programlar.

Eyvallah kanka.

Virüs değil ama birkaç uygulama yüklüyor senden habersiz.
İstenmeyen bir uygulama aslında.
Kullanılması da legal değil ayrıyeten de önermem.

Hocam offline oyunda hile yapmak ban göre legal.

Hacktool olduğu için uyarı veriyor izin ver demen lazım virüs yok.

Teşekkürler.

Eskiden (13-14 yıl önce falan) Facebook oyunlarında sınırsız para gibi hileler için kullanıyordum. Böyle şeyleri yapmak için de tabii bir şeylere erişip değiştirmesi gerekiyordu. Ondan dolayı virüs algılıyor. Niye kullanmayı bıraktığımı hatırlamıyorum ama şimdi olsa kullanmam herhalde. Güvenli gelmiyor.

Hocam şimdi hiçbir Online oyun vb. yerlerde hile yapamıyorsun ben zaten sadece offline oyuna yapacağım önceden bitirdim şimdi tekrar indirdim fakat save yok, ta en baştan başlamak eziyet gibi geliyor bana.

Sağolun
Bence değil çoğu kişi uzun zamandır kullanıyor ve bir problem yaşadıklarını tam görmedim.
Fakat 3. parti bir yazılım olduğu için virüs olarak algılanması normal.
Ekstra olarak ise zaten açık kaynaklı diye biliyorum

Muhtemelen dosya ve işlemlere erişebildiğinden öyle görüyordur. Onu yapmadan nasıl kullanacaksın zaten.
Teşekkürler.

Diğer online oyunlar bilgisayarında Cheat Engine olduğunu algılayıp seni banlayabilir diye bir ihtimal aklıma geldi.
Oyuna müdahele etmedikçe EAC sistemleri kesinlikle bilgi göndermez.

Hileler ve crack programlar, virüs olmasa bile virüs olarak algılanabilir. Sebebi de antivirüs programları, içindeki kodlamaları virüs olarak görebiliyor virüs olmasa bile. Cheat Engine yıllardır hizmet veren uygulama ve birçok kişi tarafından da kullanılıyor, şüphe duymadan kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı