Çözüldü Cheat Engine'den sonra PC trojan buldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TrYaSaR51

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayara ETS 2'de kullanmak için Cheat Engine indirdim, kullandım, sonra yine de ne olur ne olmaz diye kurulu dosyayı tarattım. Trojan buldu, sildi. Sonrasında ne olur ne olmaz diye tam tarama yaptım, bu sefer de Google'ın içinde bir trojan buldu, onu da sildi. Şu an PC'de bir sıkıntı var mıdır, yoksa sağlıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cheat Engine üçüncü parti programı olduğundan ve oyuna etki ettiği için virüs programları tarafından virüs olarak algılanır. Başka kişiler tarafından yapılan üçüncü parti programlarının aslında hepsi virüs olarak algılanıyor. Önemli olan güvenilir yerden indirmenizdir, Cheat Engine'yi de kendi sitesinden indirdiysen sorun oluşturmaz. YouTube gibi platformlarda yüklenen videolardaki bağlantılardan indirmemek gerekiyor. Cheat Engine'yi de false-positive algılar zaten. Sorun yok kısacası kendi sitesinden indirdiysen.
Cheat Engine üçüncü parti programı olduğundan ve oyuna etki ettiği için virüs programları tarafından virüs olarak algılanır. Başka kişiler tarafından yapılan üçüncü parti programlarının aslında hepsi virüs olarak algılanıyor. Önemli olan güvenilir yerden indirmenizdir, Cheat Engine'yi de kendi sitesinden indirdiysen sorun oluşturmaz. YouTube gibi platformlarda yüklenen videolardaki bağlantılardan indirmemek gerekiyor. Cheat Engine'yi de false-positive algılar zaten. Sorun yok kısacası kendi sitesinden indirdiysen.

Çözüm

Sağ olun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı