Chaet Engine'den trojan bulaştı

Kangal Sucuk

Decapat
Daha fazla  
Bugün Cheat Engine'nin kendi sitesinden Cheat Engine yükledim ve bilgisayarıma trojan bulaştı. Şu an Kaspersky ile tarıyorum, trojanı silmesini söyledim. Birkaç defa tarayacağım ancak trojanın bulaşması herhangi bir sorun çıkarır mı?

Bugün Cheat Engine'nin kendi sitesinden Cheat Engine yükledim ve bilgisayarıma trojan bulaştı. Şu an Kaspersky ile tarıyorum, trojanı silmesini söyledim. Birkaç defa tarayacağım ancak trojanın bulaşması herhangi bir sorun çıkarır mı?

Trojan değil hack tool o Cheat Engine donanıma müdahale ettiği için çıkıyor. Kendi sitesinden indirdi iseniz bir sorun yok.

Eski sürümlerde virüs ya da böyle algılama sorunu hiç yoktu. Eski sürüm kurup dener misiniz (ama bayağı eski)?

Trojan değil hack tool o Cheat Engine donanıma müdahale ettiği için çıkıyor. Kendi sitesinden indirdi iseniz bir sorun yok.

Evet kendi sitesinden indirdim hocam çok teşekkür ederim.

Eski sürümlerde virüs ya da böyle algılama sorunu hiç yoktu. Eski sürüm kurup dener misiniz (ama bayağı eski)?

Evet eski sürümünü kendi sitesinde bulamadım zaten işim bitti sildim hocam.

Cheat Engine içinde algıladıysa sorun yok, false-positive.

Hocam algıladığı dosya Cheat Engine değil \Local\Opera Software\Opera gx Stable\Cache\Cache_Data) bu dosya uzantısı içinde algılamış ve dün de torajn varmış aynı uzantıdan ama silmiş galiba ben Cheat Engine indirirken iptal ediyordu virüs tespit edildi diye ondan olabilir mi hocam çünkü antivirüsü kapatıp indirdim kendi sitesinden indirirken bile uyarı veriyordu.

Eğer virüs Cheat Engine'nin içinde tespit edilmişse sorun yok diyor.

Tamam çok teşekkür ederim hocam.

Yalancı hata anlamına geliyor.

Tamam çok teşekkürler hocam.

Son düzenleme:
Hocam algıladığı dosya Cheat Engine değil (C:\Users\MEHMET\AppData\Local\Opera Software\Opera gx Stable\Cache\Cache_Data) bu dosya uzantısı içinde algılamış ve dün de torajn varmış aynı uzantıdan ama silmiş galiba ben Cheat Engine indirirken iptal ediyordu virüs tespit edildi diye ondan olabilir mi hocam çünkü antivirüsü kapatıp indirdim kendi sitesinden indirirken bile uyarı veriyordu.

Sitelerindeki reklamlardan kaynaklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı