Chernobyl dizisi İngilizce konuşuyorlar

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum.
Çok pis bir huyum var, bazı konularda haddinden fazla çok takıntılıyım. Az önce chernobyl dizisine başlamak istedim, hazır tatildeyim keyif yaparım dedim ama diziyi açtıktan kısa bir süre sonra dizideki herkesin Rus'ça değil de İngilizce konuştuklarını fark ettim. Belki birçok kişiye bu takıldığım konu absürt gelecektir ama takıyorum kafaya işte. Bir kişide sormamış nedense "abi bu insanlar neden Rusça konuşmuyor?" diye. Diziyi kapattım yarıda izleyesim gelmiyor.

Hocam dizi HBO yapımı olduğu için İngilizce. Eğer Rus bir yapım olsa dediğinize katılacağım fakat Amerikan menşei bir firma tarafından çekiliyor. Gayet normal bence.

Hocam dizi HBO yapımı olduğu için İngilizce. Eğer Rus bir yapım olsa dediğinize katılacağım fakat Amerikan menşei bir firma tarafından çekiliyor. Gayet normal bence.

Hocam çok haklısınız ama olayın geçtiği ülke Rusya ve Rusya'da İngilizce konuşulması çok absürt geliyor. O zaman diziyi Rusya'da değil de ABD'de çekselerdi. HBO nasıl böyle bir ayrıntıyı yok sayar cidden şaşırdım.

Hocam çok haklısınız ama olayın geçtiği ülke Rusya ve Rusya'da İngilizce konuşulması çok absürt geliyor. O zaman diziyi Rusya'da değil de ABD'de çekselerdi. HBO nasıl böyle bir ayrıntıyı yok sayar cidden şaşırdım.
Diziden kar elde etmek için herkese yönelik bir dil dublajı sunmak zorunda hocam. Herkes bizim gibi ingilizce dizi ve filmleri altyazı izlemeye alışkın değil maalesef. Amerikan ve ingiliz vatandaşlarını altyazıya veya dublaja ikna etmek zor olur. Ayrıca oyuncuların da Rusça bilmesi şartı var hocam. Hepsini bir arada sunmak çok zor.

Harbiden ya bir de kafalarına göre gerçeklikten uzaklar şeyler yapıyorlar. Bence bütün filimler geçtiği bölgenin dili ile yapılmalı.

Kesinlikle. Ben mesela İngilizce konuşulan bir dizi ya da filmi kesinlikle farklı dublajda izleyemiyorum. İngilizce konuşuluyorsa İngilizce izleyeceğim yani.

Diziden kar elde etmek için herkese yönelik bir dil dublajı sunmak zorunda hocam. Herkes bizim gibi İngilizce dizi ve filmleri alt yazı izlemeye alışkın değil maalesef. Amerikan ve İngiliz vatandaşlarını altyazıya veya dublaja ikna etmek zor olur. Ayrıca oyuncuların da Rusça bilmesi şartı var hocam. Hepsini bir arada sunmak çok zor.

Sizde haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı