Chernobylite Texture bozulması

431728

Hectopat
Selam,
Işık olan öğelerde bu problem olmaya başladı anlayamıyorum. Uncharted 4'te de başıma geldi.
Sürücülerim güncel, sistemim vs fazlasıyla yeterli. Bu görüntünün sebebini ve çözümünü bilenler yardımcı olabilir mi?
Chernobylite Screenshot 2022.11.09 - 13.29.07.28.png

Video olarak da ekledim.

Son düzenleme:
Hocam merhaba buna benzer sorunları dokuların bir birine girmesi gibi problemleri vakti zamanında GTX 1080 ile yaşamıştım. Sonrasında ekran kartı vadesini doldurmuştu. Umarım bu sorun donanımdan ziyade sürücü ve yazılımla alakalıdır. Kartı ikinci el mi satın aldınız mining çıkması falan mı acaba ? Çünkü benim aldığım kart mining çıkması idi 1 sene sonra bozuldu.

Tüm bileşenlerim sıfır hocam, ekran kartı da dahil. OC de yapmadım çok temiz kullanıyorum.
Hocam bir de MSİ Afterbourner ile Voltaj ayarını Frekans hızını biraz düşürüp dener misiniz aynı sorunu yapacak mı diye. Bir de sürücüyü DDU ile güvenli mod ile kaldırıp tekrar dan güncel sürücüyü kurar mısınız.

Ekran kartı 67 derece. Zaten 69'un üstüne çıkmıyor. Sadece belirli yerlerde oluyor bu renkli kutucuklar. O yüzden donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Başka oyunlarda bu tarz problemler yaşamıyorum mesela RDR2 ve Witcher 3 oynuyorum hiç böyle bir problem yaşamıyorum.

Ekran kartını başka sistemde deneme şansınız var mı?
Maalesef yok. Donanımda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama emin de değilim.

Yaklaşınca kayboluyorlar. Oyundan mı kaynaklı sürücüden mi bilemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı