Cherry MX Red Switch ikinci harfi algılamıyor

whaki

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Selamlar,

İlk mekanik klavyem olan XPG Summoner'ı dün teslim aldım ve elim alışsın diye hızlı yazma testleri yaparken farkına vardığım bir sorun var. Gerçi bu bir sorun mu yoksa mekanik klavyenin çalışma prensibi mi tam karar veremedim.

Hızlı yazarken, 2 harf ardarda girilirken 2. harfi algılamıyor. Mesela "kullanmak" kelimesini yazacağım zaman L harfini ilkte algılıyor fakat 2. basışımda algılamıyor çünkü parmağımı yeterince yukarı kaldırmadan tekrardan L harfine basıyorum. Parmağımı tamamen kaldırıp çok seri bi şekilde basınca da bastığım kadar algılamıyor.

Üründe mi hata var yoksa benim mi bu şekilde kullanmaya alışmam lazım emin olamadım. Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Ufak bir video çektim, izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Sorunu çözdüm, klavyenin firmware versiyonu ile alakalı bir sorunmuş. Klavyenin ilk firmware versiyonunu yükleyince sorun tamamen ortadan kalktı. Düzgün çalışan klavyeyi bozmayı becermiş adamlar :) Hatta ara versiyonlarda da böyle sorunlar olmuş, demek ki güncellememek lazım klavyeyi.

Firmware downgrade öncesi yaptığım testte dakikada 50-55 kelime yazabiliyordum. Sonrasında yaptığım testte ise 95 kelime yazdım. Neredeyse %50 oranında yavaşlatacak kadar bir sorun varmış, enterasan geldi bana da.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı