Chevrolet Cruze Sport Plus 1.6 LPG Sisteminden Randıman Alamamak

Aracım 2013 model Chevrolet Cruze Sport Plus 1.6 otomatik 127 bin Km'de. Yaklaşık olarak ağırlığı 1,5-1,7 ton olması lazım. Daha önce hiç LPG takılmamış bu araca 1 sene önce Atiker Gold marka sistem takıldı. 35 litrelik simit tank mevcut. Full depo ile şehir içi trafiğinde maksimum 200 km yol yapabiliyorum. Maksimum 80 km yaparım bu hızı geçmem. Gazı hep Shell'den aldım. 3 kez geri götürüp gösterdim usta bilgisayara bağlayıp bir şeyler yaptı, başka yerden almamı önerdi, sabah serinliğinde alırsam genleşme hava olmaz şeklinde bir şeyler dedi gönderdi. Acaba sorun başka bir parçada mı? Bakımlarını aksatmam fakat burada 1 depo ile 400-500 km yaptığını yazanları görünce sorun bende mi diye düşünmeye başladım.

Aracım 2013 model Chevrolet Cruze Sport Plus 1.6 otomatik 127 bin Km'de. Yaklaşık olarak ağırlığı 1,5-1,7 ton olması lazım. Daha önce hiç LPG takılmamış bu araca 1 sene önce Atiker Gold marka sistem takıldı. 35 litrelik simit tank mevcut. Full depo ile şehir içi trafiğinde maksimum 200 km yol yapabiliyorum. Maksimum 80 km yaparım bu hızı geçmem. Gazı hep Shell'den aldım. 3 kez geri götürüp gösterdim usta bilgisayara bağlayıp bir şeyler yaptı, başka yerden almamı önerdi, sabah serinliğinde alırsam genleşme hava olmaz şeklinde bir şeyler dedi gönderdi. Acaba sorun başka bir parçada mı? Bakımlarını aksatmam fakat burada 1 depo ile 400-500 km yaptığını yazanları görünce sorun bende mi diye düşünmeye başladım.
35 litre ile 500 km yol yapmanız imkansız 1.6 motor var araçta içer o gazı. 300-350 arası olması gerekir bence. Gazı Aygaz veya Petrol Ofisi tercih edin. Ben Aygaz kullanıyordum da Ali Koç seçilince almayı bıraktım(fenerliyim). Sonra da arabayı sattım zaten.

Hatırladığım kadarıyla Cruze'ler 10-11lt civarı benzin yakıyordu. LPG tüketiminde %20 eklenmesi gerekiyor ortalama. bu da 12-12,5 litre yapar. Burada dikkat etmeniz gereken durum 35 litrelik tank 35 litre almaz, güvenlik sebebiyle %80 dolar ve ortalama 26-28lt LPG alır.

Bu sonuca göre hesaplarsak, 12 litre yakan araç 26 litre ile 216km civarı gitmesi normaldir.

Hatırladığım kadarıyla Cruze'ler 10-11lt civarı benzin yakıyordu. LPG tüketiminde %20 eklenmesi gerekiyor ortalama. bu da 12-12,5 litre yapar. Burada dikkat etmeniz gereken durum 35 litrelik tank 35 litre almaz, güvenlik sebebiyle %80 dolar ve ortalama 26-28lt LPG alır.

Bu sonuca göre hesaplarsak, 12 litre yakan araç 26 litre ile 216km civarı gitmesi normaldir.
Ama yakıt istasyonunda lpg dolarken 34.45 - 34.50 lt gaz alıyor gözümle görüyorum. 26-28 lt ise normal olabilir. Klima da çok yoğun kullanıyorum o da etki eder mi yoksa benzinden mi yer?

Aracım 2013 model Chevrolet cruze Sport Plus 1.6 otomatik 127 bin Km'de. Yaklaşık olarak ağırlığı 1, 5-1, 7 ton olması lazım. Daha önce hiç LPG takılmamış bu araca 1 sene önce atiker Gold marka sistem takıldı. 35 litrelik simit tank mevcut. Full depo ile şehir içi trafiğinde maksimum 200 km yol yapabiliyorum. Maksimum 80 km yaparım bu hızı geçmem. Gazı hep Shell'den aldım. 3 kez geri götürüp gösterdim usta bilgisayara bağlayıp bir şeyler yaptı, başka yerden almamı önerdi, sabah serinliğinde alırsam genleşme hava olmaz şeklinde bir şeyler dedi gönderdi. Acaba sorun başka bir parçada mı? Bakımlarını aksatmam fakat burada 1 depo ile 400-500 km yaptığını yazanları görünce sorun bende mi diye düşünmeye başladım.

Hocam çelik sibop muhabbeti var. Aracınıza takdırın yoksa. Bu ilki, ikincisi. Bu aracın ucuz olmasının sebebi kalbinin olmaması. Bu motor çok yakar az kaçar. Bundan dolayı LPG takılır.
Yaptığınız kilometre normal 1,6 tonluk araç en nihayetinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı