Chia Coin için USB portu çoklama

1tb ssd ile aynı anda maksimum 3+1 plot yapabilirsin, 100tb'da kabaca 1000 tane k32'lik plot yapman gerekecek. En iyi ihtimalle o işlemciyi aldıktan sonra üç plotu ortalama 5 saatte bitirebilsen, günde en iyi ihtimalle 20 plot yaparsın. Kabaca 100tb'ı 50 günde doldurabilirsin. Sana tavsiyem 2tb ssd alıp aynı anda yaptığın plot sayını 8'e çıkarman. Böylelikle en iyi ihtimalle 25 günde doldurursun tüm hddleri.
hocam kendi bilgisayarıma 2 tb taksam aynı anda kaç tane açabilirim

hocam kendi bilgisayarıma 2 tb taksam aynı anda kaç tane açabilirim
Hocam şimdi en hızlı şekilde yapmak istiyosan plotları, delaylı olarak koyman lazım. Youtube'de bunların rehberleri var. 2tb ssd ile aynı anda 7+1 plot başlatabilirsin. 7+1 dememin sebebi ise delay muhabbetinden geliyor. İstersen delaylı koyma muhabbetini kısaca anlatayım?

Hocam şimdi en hızlı şekilde yapmak istiyosan plotları, delaylı olarak koyman lazım. Youtube'de bunların rehberleri var. 2tb ssd ile aynı anda 7+1 plot başlatabilirsin. 7+1 dememin sebebi ise delay muhabbetinden geliyor. İstersen delaylı koyma muhabbetini kısaca anlatayım?
iyi olur
hocam bir şey soracağım ben şimdi eş zamanlı 101 gb plot olştursam 239 gbmi gidiyor yoksa 2 katı mı

Son düzenleme:
Hocam şimdi bu plotların 4 aşaması var. 1. aşama en uzun süren aşama ve işlemci en çok bu aşamada kullanılıyor. Bizim amacımız plotlar olurken sadece bir plotun aşama 1'i yapılsın. Yani aynı anda birden fazla plotun aşama 1'i yapılmasın. Her plotun aşama 1'i %31'de bitiyor. İlk plotu yapım aşamasına koyuyoruz ve ilk plot %31 olunca ikinci plotu ekliyoruz. İkinci plot %31 olunca bu sefer 3. plotu koyuyoruz. Böylelikle aynı anda hem 3 plot yapılıyor hemde aynı anda sadece bir plotun aşama 1'i yapılıyor. Bu sayede en iyi performansı alabiliyoruz. Eğer 3 plotu da 0'dan aynı anda başlatırsak bir plotun tamamlanma zamanı atıyorum 400 dakika ise, bu yöntemle 300-350 dakikalara inebiliyor.

Tabi bunu elle tek tek yapmak yerine plot ekleme kısmında eş zamanlı 3 plot koyup, erteleme süresine aşama 1'imizin kaç dakika sürdüğünü yazıyoruz. Böylelikle ilk plot %31'e gelince ikinci plot sıraya alınacak, ikinci plot %31'e gelince 3. plot sıraya koyulacak.

Yukarda anlattığım 1tb ssd için geçerli. 3+1 muhabbeti de şurdan geliyor. Plotları böyle sıralı koyunca belli bir zaman sonra şöyle bir şey oluyor. 1. plot %80, 2. plot %60, 3.plot %31 olunca 4. plotu da sıraya koyabiliyoruz. Böylelikle aynı anda 4 tane plotu yapabiliyoruz. Fakat 3 plotu da aynı anda başlatsaydık maksimum 3 plot başlatabilirdik çünkü ssd'de yeterli alan kalmıyor. Delaylı olarak 4 tane plot koyunca nasıl ssd'de yer kalıyor diyorsan, bu tamamen aşamalarla alakalı. Belli bir aşamadan sonra bir plot ssd'de 200gib yer kaplamak yerine 100gib yer kaplıyor ve ssd'de yeterli alan kalıyor.

Konu biraz karışık anlamadıysan video izlemeni öneririm, Türkçe kaynak var mı bilmiyorum.

Hocam şimdi bu plotların 4 aşaması var. 1. aşama en uzun süren aşama ve işlemci en çok bu aşamada kullanılıyor. Bizim amacımız plotlar olurken sadece bir plotun aşama 1'i yapılsın. Yani aynı anda birden fazla plotun aşama 1'i yapılmasın. Her plotun aşama 1'i %31'de bitiyor. İlk plotu yapım aşamasına koyuyoruz ve ilk plot %31 olunca ikinci plotu ekliyoruz. İkinci plot %31 olunca bu sefer 3. plotu koyuyoruz. Böylelikle aynı anda hem 3 plot yapılıyor hem de aynı anda sadece bir plotun aşama 1'i yapılıyor. Bu sayede en iyi performansı alabiliyoruz. Eğer 3 plotu da 0'dan aynı anda başlatırsak bir plotun tamamlanma zamanı atıyorum 400 dakika ise, bu yöntemle 300-350 dakikalara inebiliyor.

Tabi bunu elle tek tek yapmak yerine plot ekleme kısmında eş zamanlı 3 plot koyup, erteleme süresine aşama 1'imizin kaç dakika sürdüğünü yazıyoruz. Böylelikle ilk plot %31'e gelince ikinci plot sıraya alınacak, ikinci plot %31'e gelince 3. plot sıraya koyulacak.

Yukarıda anlattığım 1TB SSD için geçerli. 3+1 muhabbeti de şuradan geliyor. Plotları böyle sıralı koyunca belli bir zaman sonra şöyle bir şey oluyor. 1. plot %80, 2. plot %60, 3.plot %31 olunca 4. plotu da sıraya koyabiliyoruz. Böylelikle aynı anda 4 tane plotu yapabiliyoruz. Fakat 3 plotu da aynı anda başlatsaydık maksimum 3 plot başlatabilirdik çünkü SSD'de yeterli alan kalmıyor. Delaylı olarak 4 tane plot koyunca nasıl SSD'de yer kalıyor diyorsan, bu tamamen aşamalarla alakalı. Belli bir aşamadan sonra bir plot SSD'de 200gib yer kaplamak yerine 100gib yer kaplıyor ve SSD'de yeterli alan kalıyor.

Konu biraz karışık anlamadıysan video izlemeni öneririm, Türkçe kaynak var mı bilmiyorum.

Anladım hocam teşekkür ederim.

selamın aleyküm hocam acıklamalarınız için çok teşşekkürler emeğinize sağlık 1 tb m2 samsung 980 aldım fakat 3 plot yapmaya calışıyorum 2 si ilerlerken 1 i hata veriyor 20gb ram 3 işlemci işaretliyorum

selamın aleyküm hocam acıklamalarınız için çok teşşekkürler emeğinize sağlık 1 tb m2 samsung 980 aldım fakat 3 plot yapmaya calışıyorum 2 si ilerlerken 1 i hata veriyor 20gb ram 3 işlemci işaretliyorum
Hiç başlamadan bu işten çıkmanı öneririm, zira kazanç yok denecek kadar az.

Yeni konular

Geri
Yukarı