Chia coin kazımı nasıl yapılmalı?

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Merhaba. Elimde 320 GB'lık 2 adet disk bulunuyor. Bunlar ile Chia Coin madenciliği yapmak istiyorum ancak aklımda birkaç soru var.

Bunlarla kazım yaparken kazım yaptığım sistem devamlı açık mı kalmalı?
Chia coin'de plot ne anlama geliyor?
Aylık elektrik gelir-gideri ne kadar olur?

Yanıtlayan olursa çok sevinirim.

Bunlarla kazım yaparken kazım yaptığım sistem devamlı açık mı kalmalı?

Evet.

Chia Coin'de plot ne anlama geliyor?

Arsa anlamına geliyor.

Aylık elektrik gelir-gideri ne kadar olur?

HDD çok fazla elektrik harcamaz ama bilgisayar açık kalacağı için normal harcadığı elektrik faturasından daha fazla gelebilir.

Evet.

Arsa anlamına geliyor.

HDD çok fazla elektrik harcamaz ama bilgisayar açık kalacağı için normal harcadığı elektrik faturasından daha fazla gelebilir.
Peki başka bir depolamadaki uygulamanın perormansını düşürür mü? Örneğin E:'de Chia kazılırken D:'de oyun oynarsam perormans düşüklüğü yaşar mı sistem?

Peki başka bir depolamadaki uygulamanın perormansını düşürür mü? Örneğin E:'de Chia kazılırken D:'de oyun oynarsam perormans düşüklüğü yaşar mı sistem?
Eğer D ve E aynı HDD' e aitse evet, performans düşer ama D farklı, E farklı HDD ise sıkıntı olmaz. Tabii miner uygulamasının ne kadar CPU, RAM vs. kullandığını bilmiyorum.

Eğer D ve E aynı HDD' e aitse evet, performans düşer ama D farklı, E farklı HDD ise sıkıntı olmaz. Tabii miner uygulamasının ne kadar CPU, RAM vs. kullandığını bilmiyorum.
Hocam ben 1TB HDD ile 1 ay kazım yapınca 600 TL mi kazanacağım şimdi?
Evet.

Arsa anlamına geliyor.

Hocam 1TB HDD ile kazanca 80 dolar yazıyor aylık mi bu?

Peki başka bir depolamadaki uygulamanın performansını düşürür mü? Örneğin e:'de chia kazılırken D:'de oyun oynarsam performans düşüklüğü yaşar mı sistem?

Aynı diskler değilse yaşamazsınız ama eğer o an diskte yeni arsa oluşturuyorsanız RAM ve CPU kullanacağından performans düşer.

Hocam ben 1TB HDD ile 1 ay kazım yapınca 600 TL mi kazanacağım şimdi?

Evet hocam, okuduklarıma göre aylık kazanabiliyorsunuz ama tam olarak emin değilim aylık kazanılabildiğinden.
@st_140523 @Webcam kullanan insan
Atacağım konuya sorarsanız daha iyi olur, onlar daha bilgili Chia Coin hakkında.

Yeni konular

Geri
Yukarı