Chia Coin Madenciliği

Karlılık konusunda haklısınız. Fiyatı belli değil. Ben TL, USD demek yerine CHIA olarak bakılmasını daha doğru buluyorum şimdilik.

Dediğiniz gibi 4 TB ile haftalık %50 büyümeyle bir ay sonra tahmini olarak 0.4 Chia kazanabiliyorsunuz fakat şu an küsüratlı coin kazanmak mümkün değil, 2 chia ya da hiç. O yüzden 4 TB ile tahmini block bulma süreniz 5 ay olacaktır. Tabii daha kısa da sürebilir, daha uzun da, şans işi biraz da.

O yüzden yeni hard disk filan almak şu koşullarda bile mantıklı değilken bir de hızlı büyümeyi hesaba katarsak hiç mantıklı değil. Hard disk ekledikçe ya yerinde sayacaksınız ya da geri düşeceksiniz. Ancak elinizdeki mevcut kapasite ile 1 tb bile olsa şansımızı denemeye değer, sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok. Bir de buldunuz mu 2 chia birden kazanıyorsunuz sonuçta. Bir de benim beklediğim gibi üç haneli fiyatlar olursa kesinlikle denemeye değer.
Evet, havuz madenciliği olmadığından ötürü bir bloğu tamamen kendi başımıza kazmak zorundayız. Bu da 4-5 ay sürüyor. Yani 4-5 ay boyunca hiçbir şey kazanamıyoruz. Yüksek riskli bir yatırım bu yüzden. Ama havuzlar açılır ve coinin fiyatı artarsa belki o zaman düşünülebilir.

Yeni bir coinin 20 dolardan çıkma gibi bir ihtimali yok, onu unutun öncelikle. Öleceği kesin olan bir hard diskle geleceğe yatırım anlamında yapılabilir ama.
Chia coinin Ağ olayı 5bin dolara iğne atti 1300dolara kadar sabitlendi şuan bu civarlarda geziniyor arkadaş araştırma yapmamış belli ki Bu ağ olayı nedir bir fikriniz varmı acaba yani sen ileride bu coin üzerinden diğer coinleri al sat yapacaksın şimdi bnb BTC usdt eth üzerinden al sat yapıyorsun zamanı geldiğinde xch üzerinden coin alacaksin Buna göre bu coinin fiyatı nerelere geleceği hakkında ufak bir fikriniz yok yani ileride coine yatırım yapmadan önce xch coine yatırım yapmış olacaksınız

Sonlarda çok uzun sürüyor. 110 GB'lık bir plotun 5 saat sürüyor örneğin.
plotu demiyorum başta senkron yapıyor ya resim koyuyorum orası turuncu yer
h.png

An itibariyle bir tanesini ortalama 1246 dolardan sattım. 5 dakika daha erken onaylansaydı 2000 dolara da satardık ya nasip diyelim artık. Oynaklık aşırı fazla. Ben düşeceğini düşünüyorum ama yine de ne olur ne olmaz diyerek bir tane 1900 küsür fiyattan satışa koyup yatacağım. Satılmazsa da geri çekerim cüzdanıma. Fiyat 4 haneli seviyelerde kalırsa network büyümesi patlayacaktır, bilginize.

An itibariyle bir tanesini ortalama 1246 dolardan sattım. 5 dakika daha erken onaylansaydı 2000 dolara da satardık ya nasip diyelim artık. Oynaklık aşırı fazla. Ben düşeceğini düşünüyorum ama yine de ne olur ne olmaz diyerek bir tane 1900 küsür fiyattan satışa koyup yatacağım. Satılmazsa da geri çekerim cüzdanıma. Fiyat 4 haneli seviyelerde kalırsa network büyümesi patlayacaktır, bilginize.
nerde sattın ? ve bide bu il başta senkronizasyon yapıyor ya orası kaç saat sürüyor

Geri
Yukarı