Chia Coin madenciliğinde SSD'nin önemi nedir?

vReply

Hectopat
Daha fazla  
4 TB 3500-2500 okuma, yazma hızı olan M.2 SSD var. Bununla yeni başladım.
Bu sistemde okuma yazma hızı ne kadar önemli?
Normal HDD kullansam daha fazla kazanç sağlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
100 tb plot varsa günlük 2.87 dolar veriyor. Karsız bir madencilik görüyorum.

IMG_20211101_223800.jpg

100 tb plot varsa günlük 2.87 dolar veriyor. Karsız bir madencilik görüyorum.

Eki Görüntüle 1204348

19 Plota 2 dolar verdiği zaman 2TB HDD sipariş etmiştim, para gelirse gelir gelmezse zaten ihtiyacım vardı hatta iki plot kurdum. HDD'den kurduğum için bir plot 20 saate yakın sürüyordu, gelirdeki düşüşe göre ben plot kurmayı bitirene kadar bile gelirde ciddi düşüş oluyordu ben de daha fazla kurmadım. İlk zamanlarında çok kârlıydı ancak şu an mantıklı değil, dediğin gibi kâr bırakmıyor.

SSD bunun için almıştım. 1-2 sene sırf bununla işlem yapcaktım. Çok uzun vade de bir getirisi olur mu? Acaba!

SSD bunun için almıştım. 1-2 sene sırf bununla işlem yapcaktım. Çok uzun vade de bir getirisi olur mu? Acaba!
Hocam 4 tb ssd almaniza gerek yoktu. İlk başlarda plotlama hizi yavaş olduğu için herkes 2tb 4tb ssd aldı. Ayni anda daha fazla plot oluşturup daha hizli plotlama işlemini bitirmek için ama şuan plotlama süresi 20-25 dk. Buyüzden 500gb veya 1tb lik ssd yeterli oluyor. Çok uzun vade de bir getirisi olurmu kimse bilemez ama şuan bir yatırım yapip bir kazanc beklerseniz, üzülürsünüz. 80tb lik plotlata 2.4 dolar getiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı