Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

İyi ki sadece K-32 çalışıyor dedim.

Biten plot HDD'e gidiyor.
SSD'de veri kalmıyor.

K32 mi seçmemiz lazim iyice kafam karıştı hocam. En hızlı ve düzenli hardiskleri plot ile doldurmak için K32 mi seçmemiz lazim? 16TB bir bilgisayarda bağlı onu doldurmak haftalar mi sürer hocam. Sen deneyimlisin bu konuda?

Bir de ben 10 bilgisayarda yapıyorum su anda, aynı cüzdanı girdim, bir ayar yapmama gerek var mi?

Sadece K-32 çalışıyor. Diğerleri şimdilik bozuk.

bende dünden beri başladım 2 tane 2 TB diskim var şimdilik 10 plot yaptım hız kesmeden devam ediyorum 2 tane 12TB harici sipariş verdim onlar da gelsin bakalım ne kazandıracak 1 ayda.
paralel olarak 3 plot başlatıyorum aynı anda 4-5 saat arası sürüyor bitirmesi.
sistemim:
işlemci: AMD 5900x
RAM:32GB 3600MHZ
SSD:Samsung 970 EVO Plus 1TB

Kendi bilgisayarımız üzerinden yapmaktansa VPS sunucu kiralayıp yapamaz mıyız? VPS masrafını çıkarır mı bilmem ama bunun yapılamaması için bir kısıtlama var mı?

K32 mi yapıyorsun hocam. 100 GB baktım şimdi. 8 TB bu hızla doldurmak için 1-2 hafta gerekiyor gibi. Bu kadar uzun mu sürüyor. 240 TB HDD ben 2-3 aya anca doldururum. Bunun bir hızlandırmak şansımız yok mu acaba?
Kendi bilgisayarımız üzerinden yapmaktansa vps sunucu kiralayıp yapamaz mıyız? Vps masrafını çıkarır mı bilmem ama bunun yapılamaması için bir kısıtlama var mı?

Vps HDD kapasitesi düşük olur hocam. Ayrıca RAM ve işlemci sınırlaması da var. Hiç mantıklı görünmüyor.

Son düzenleme:
Kendi bilgisayarımız üzerinden yapmaktansa VPS sunucu kiralayıp yapamaz mıyız? VPS masrafını çıkarır mı bilmem ama bunun yapılamaması için bir kısıtlama var mı?
Bilgim yok.
240 TB HDD ben 2-3 aya anca doldururum. Bunun bir hızlandırmak şansımız yok mu acaba?
Aynı Chia hesabı ile başka bilgisayarlardan da giriş yapıp orada da plot yapın daha sonra ana diske atarsınız plotları.

K32 mi yapıyorsun hocam. 100 GB baktım şimdi. 8 TB bu hızla doldurmak için 1-2 hafta gerekiyor gibi. Bu kadar uzun mu sürüyor. 240 TB HDD ben 2-3 aya anca doldururum. Bunun bir hızlandırmak şansımız yok mu acaba?
K32 yapıyorum başka bilgisayardan de plot yapmaya devam edeceğim.
4 saatte 300GB yapıyor ise günde 1.8TB yapar benim sistemle. yani aldığım 24TB diskleri kendi bilgisayarımda 13-15 günde doldurmuş olurum.

Hocam, 1 TB SSD ve 4 TB harddisk ortalama ne kadar getiriyor, bir veri var mı?

Hocam, 1 TB SSD ve 4 TB harddisk ortalama ne kadar getiriyor, bir veri var mı?
Geçen gün hpool havuzuna göre kazancı hesaplamıştım. Şuanki XCH/USDT kuruna göre 1 TB günde 1 - 1.5 dolar filan kazandırıyor. Oradan hesap edersiniz. Tabi ama her geçen gün zorlaşıyor sistem. Kur yükselmedikçe kazanç azalır.

Tabi hpool havuzu parayı verir mi, daha onu bilen ve test edebilen yok maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…