Chipset Mavi Ekran Sorununu Çözer mi?

Bora Avcı

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi... SSD alıp USB üzerinden Windows kurdum fakat sık sık mavi ekran veriyor oyun oynarken. Ben de merak ettim yazılımdan kaynaklanan mavi ekranları Chipset güncellemek çözer mi ? Benim problemim Chipset üzerinden olmasa bile merak ettim.

AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın. Minidump dosyalarını da paylaşın.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Minidump Dosyalarını Upload Etme
Daha önce mavi ekran ile ilgili bir konu açmıştım siz yeniden istemiştiniz. Hard diskler ve ramlerde sorun yok. Problem büyük ihtimal yazılım ile alakalı az önce birkaç sürücü güncelledim ses sürücüsü hariç. Şimdi ise windows 1803 sürümünün çıkmasını bekliyorum temiz kurulum yapmak için. (Mavi Ekran verdikten sonra minidump dosyası oluşturmuyor. Eski konumdaki minidumplar elimde olan tek minidumplar Windows 10 Format ve SSD sonrası mavi ekran )

Şimdilik temiz Windows 10 x64 1709 kurulumu yapıp sürücüleri buradan güncelleyip Windows Update'yi çalıştırın. Mavi ekran hatası aldıkça güncel döküm dosyalarını paylaşırsınız. Temiz kurulumdan sonra mutlaka minidump klasörüne dosya oluşturulacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı