Windows 10 Format ve SSD sonrası mavi ekran

Bora Avcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben bilgisayara 120 GB Kingston SSD almıştım ve aldığım gibi USB üzerinden format attım ilk başlarda sorunsuz çalışıyordu fakat yaklaşık 20 gün sonra ilk mavi ekranını verdi ve o günden sonra aralıklarla mavi ekran vermeye başladı. Her mavi ekran verdiğinde oyun oynuyordum. İlk ısıdan olduğunu düşündüm ama ondan olmadığını anladım bir süre sonra. Daha sonra BIOS'tur ekran kartı sürücüsüdür hepsini güncelledim falan ama yine de sonuç alamadım. Sorun disklerde değil birçok yerden kontrol ettim sağlıklı duruyorlar. Tek istediğim sorunun sebebini bilmek.
Mavi ekrandaki hata kodu: Unexpected_store_expection
Bu hatayı verdikten sonra bilgisayar kendini resetliyor ve Kurtarma ekranı geliyor karşıma bu sefer kurtarma ekranındaki hata kodu da; 0xc000000e bu ekrandan sonra da neye bassam bir şey olmuyor ve bilgisayar kendini birkaç kere resetledikten sonra normal açılıyor. Ben bu mavi ekran sorununu nasıl çözerim.
(Yazılımsal olduğunu düşünmüyor değilim çünkü format atmadan önce hiç mavi ekran vermemişti.)
Sistem:
Anakart:Asus H81M-K
Ekran kartı: GTC 1050 Ti
SSD:Kingston 120 GB
HDD: 1TB Toshiba
İşlemci:i7 4470K
RAM:8 GB Marka ve modelini bilmiyorum.

Minidump: minidump.rar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: İlk kez oyun dışında da mavi ekran verdi bilgisayar Powerpoint kullanırken.
Fixboot yaparken erişim engellendi diyor.

Son düzenleme:
Öncelikle tekrar mavi ekran aldıysanız güncel minidump dosyalarını paylaşın. Depolama aygıtlarında sorun görünmüyor. Memtest86 7.5 yazılımı ile RAM'lerinizi tek modül tek modül olarak ayrı ayrı test edin.

Öncelikle tekrar mavi ekran aldıysanız güncel minidump dosyalarını paylaşın. Depolama aygıtlarında sorun görünmüyor. Memtest86 7.5 yazılımı ile RAM'lerinizi tek modül tek modül olarak ayrı ayrı test edin.
Tek modül tek modül derken ramleri tek tek çıkarıcak mıyım ? Onu mu kastedtiniz ? Programı indirim normal bir test yaptım fakat herhangi bir hata çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı