Chipset sürücüsü kurulumu yapılmalı mı?

ygit

Decapat
Merhaba arkadaşlar BIOS Update yapacaktım ve resimdeki chipset Update'i gördüm (PC'yi aldığımdan beri chipset Update yapmamıştım). Fakat resimdeki gibi son Update'de (due to the different structure for drivers, suggest you remove the old driver first before install this version driver) diye bir yazı var. Sorum şu arkadaşlar.
Chipset sürümüm hangisi bilmiyorum direkt olarak en sondakini yapsam olur mu? Ve gerçekten eski chipset driverını silmek gerekiyor mu ki? Hiç indirmemiştim PC'yi aldığımdan beri. Son olarak bu gerekli bir şey mi? Bunu yapmak yapmasak olur mu veya yeni sürümü kurmak için önceki sürümlere ihtiyaç var mı? PC performansına etkisi olur mu (iyi veya kötü)? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

unknown_2021.08.31-17.54.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurman gerekir. 2.11.26 yani en sürücüyü kur. Diğerlerini kurman gerekmez.

Daha önce hiç bu sürücülerden yüklemediğin için önceki versiyonu kaldırman gerekmiyor. Yeni versiyon sürücü çıktığı zaman Windows'ta yazılım kaldırma kısmından eski versiyonu kaldır, yenisini yükle.

Chipset sürücüsü anakartın daha iyi çalışması için gereklidir. Kabaca bu şekilde söyleyebilirim. Detayını bilmiyorum.

Kurman gerekir. 2.11.26 yani en sürücüyü kur. Diğerlerini kurman gerekmez.

Daha önce hiç bu sürücülerden yüklemediğin için önceki versiyonu kaldırman gerekmiyor. Yeni versiyon sürücü çıktığı zaman Windows'ta yazılım kaldırma kısmından eski versiyonu kaldır, yenisini yükle.

Chipset sürücüsü anakartın daha iyi çalışması için gereklidir. Kabaca bu şekilde söyleyebilirim. Detayını bilmiyorum.

Hocam şu sıralar bazı oyunlarda drop yemeye başladım bununla alakalı olabilir midir sizce?

Geri
Yukarı