Chkdsk /F ve Chkdsk/r komutları nedir?

Bu komutlar ne anlama geliyor?

1:chkdsk /F.
2:chkdsk/r
Diskteki hataları denetlemek için kullanılır. Örnek mesala D: diskinizi denetlemek istediniz şu komutu yazacaksınız chkdsk /f D: . Terside olabilir aynı işlevi görüyor. /r komutu bad sector taraması yapıyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
chkdsk /f /r komutunda f kısmı düzeltmeyi ve r kısmı Bad Sector taraması yapar. Birlikte kullanımı her derde devadır. Hatta Recep hocanın dediğine göre bu komut bozuk bölümleri (Bad sector) onarır ve okunabilir verileri kurtarır.

chkdsk /f /r komutunda F kısmı düzeltmeyi ve r kısmı Bad Sector taraması yapar. Birlikte kullanımı her derde devadır. Hatta Recep hocanın dediğine göre bu komut bozuk bölümleri (Bad sector) onarır ve okunabilir verileri kurtarır.

Bunu öğrendim güzel oldu ama HDD'yi bir güzel söktüm acaba bıçak olur mu?

chkdsk /f /r komutunda f kısmı düzeltmeyi ve r kısmı Bad Sector taraması yapar. Birlikte kullanımı her derde devadır. Hatta Recep hocanın dediğine göre bu komut bozuk bölümleri (Bad sector) onarır ve okunabilir verileri kurtarır.
bu komut diskteki verileri silermi ben 1 tbb lık taşınabilir hdd me yapıyorum şuan diskteki veriler gitti gibi (chkdsk d: /f /r)

Yeni konular

Geri
Yukarı