CHP İkinci Yüzyıla Çağrı, Ekonomik Vizyon Toplantısı Açıklamaları

Jeremy'nin varlığı beni açıkçası çok korkuttu. Umarım Almanya'nın yaptığı yanlışları CHP de yapmaz. İklim ile veya küresel ısınmayla kafayı bozmanın anlamı yok.

Maaşlı ak-troll yalanları... Siz anca iftira atarsınız hdp pkk destekçisiyse akp niye ortaklık kurmaya çalışıyor?

Ben AKP'li değilim. İstersen daha önceki mesajlarıma göz at. Şu anki CHP'nin Atatürk yolundan gitmediği gayet açık. Ayrıca altta çözüm süreci vol2 istemediğimi yazdım. Şimdi de AKP'li mi olduk?

@18401 tarafsız olmanızı öneririm. Sonuçta ülke yönetilecek oyuncak değil bu. Yanlış yaparlarsa 5 yıl halk çekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kleapsien26 Önceki mesajıma beğenmedim bırakmışsınız. Neden beğenmediğinizi belirtebilir misiniz acaba?
Chpnin mevzusu seçim kazanmak için değil hdp ile chp solu ile dayanışma içersindeler. 2015 seçimlerinde pkk olaylarında halk teröre karşıyken bile pkknın yanında oldular. Amacım akpyi aklamak değil chp yöneyiminin pkk ile kandan kardeşliğini öne koymaktır. Yapılan şirinlikler oy için değil özerk çeşitli vaadler sunarak beraber yönetmektir.
Suriye ve ıraktaki teroristlerden rahatsız değil beyefendiler.

Chpnin mevzusu seçim kazanmak için değil hdp ile chp solu ile dayanışma içersindeler. 2015 seçimlerinde pkk olaylarında halk teröre karşıyken bile pkknın yanında oldular. Amacım akpyi aklamak değil chp yöneyiminin pkk ile kandan kardeşliğini öne koymaktır. Yapılan şirinlikler oy için değil özerk çeşitli vaadler sunarak beraber yönetmektir.
Suriye ve ıraktaki teroristlerden rahatsız değil beyefendiler.
Gülmekten öldüm sağ ol.

Daha derinden vaatler vermesi gerekiyor, bunlari halkin cogu bile bilmiyor. Sokakla ilgili vaatler vermesi gerekiyor, gunluk yasam vaatleri verse bile yeterli. Ekmek 2 TL, mazot 5 TL yapacagim demesin de tutarli bir vaat olsun. :D Tamam, gelecege yonelik vaatler de onemli ama su an bir secimde ve oy kazanmasi lazim. Hatirlatirim ki demekle olmuyor. Mayis haziran aylarinda secim olacagi kesin, surada gercekten 5 ay kaldi.

Elbette iktidar degisirse bir seyler de degisecektir, kotu mu olur iyi mi olur orasini bilemem ama bir seyler degisir. CHP artik guven vermiyor acikcasi, baska secenek de yok...

Ben su an yasanan ve olacak olumsuzluklarin hepsini CHP duzeltebilecegini dusunemiyorum, sadece onayak olacagini dusunuyorum.

Ben AKP'nin secimi kazanip 2027'de kaybedecegini tahmin ediyorum.

Her ne kadar iyi açıklama olarak gözükse de ülkedeki yönetim kadrosuna elin Amerikalı'sı, ermenisinin dahil edilmesini doğru bulmuyorum.

Bu yüzden oy vereceğim vallahi kemala based diyorum.

Vaatlerini açıkçası beğendim. CHP'ye oy atılmaz algısını kırıp bir de mültecilere yönelik çalışmaları olursa da seçimi alacaklarını düşünüyorum.

Mülteci falan gördemeyecekler ya oy vereceksin ya iktidar başındaki adamlara memnun kalacaksın.

Lütfen aday olma kılıçdaroğlu...

Akp'ye oy ver derim seni için iyi olur.

CHP lideri kılıçdaroğlu, 'CHP'nin ikinci yüzyıla çağrı' vizyon toplantısında konuşuyor: "bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür."

(Konuşmalar geldikçe, eklenecek.)

CHP lideri kılıçdaroğlu:
📌bir tek adamı gönderip, yeni bir tek adam aramıyoruz. Yeni bir sistemin altyapısını dinleyeceksiniz.
📌toplumsal güven ve huzuru hakim kılacağız.
📌Meselemiz Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük hayaline sahip çıkıp, onun vizyonunu hayata geçirmektir.
📌dünyadan ve Türkiye'den, konusunda uzman, siyaset üstü olan, 70 kişiden oluşan bir ekibi göreceksiniz.
📌inandığım vizyon yolculuğundan asla geri adım atmayacağım.
📌bay Kemal, inandığı yoldan asla geri adım atmaz.
📌herkesi tek tek, siyaset üstü bir birliğe davet ettim.
📌ülkemiz için, vatanımız için birlikteyiz.
📌bu değerli 70 insan, Türkiye için 24 saat çalışan bir ekip olacak.
📌 kesintisiz üreten Türkiye'yi, şimdiden inşa edeceğiz.
📌bu 70 insan bizler için değil, sadece vatanları için çalışacaklar.
📌jeremy rifkin, benim yeni endüstriyel dönüşümden sorumlu başdanışmanım.
📌dünyanın en iyi 10 ekonomisti arasında gösterilen daron acemoğlu, bizlerle birlikte olacak.

jeremy rifkin:

📌kılıçdaroğlu'nun ekibiyle çalışmayı heyecanla bekliyorum.
📌bilimsel, teknik ve ekonomik girdi sağlayacağım. Türkiye'nin kapsamlı bir yön haritası oluşturmasına yardımcı olacağım.
📌merkel seçildiğinde 'alman ekonomisini nasıl büyür?' diye yardım istedi.
📌türkiye, Akdeniz havzasındaki 22 ülkeye liderlik edebilir.
📌türkiye'deki genç nüfus, 3. endüstriyel dönüşüme öncülük edebilir.
📌türkiye'yi örnek hale getirecek beceri ve yeteneğe sahipsiniz.

faik öztrak:
📌merkez bankası'nın başına tüm dünya'nın saygı duyduğu bir ismi koyacağız.
📌enflasyonu tek haneye indirmek için her konuda bağımsız olacak, bu yasal düzenleme ile verilecek.
📌2023 bütçesini yeniden yapacağız.
📌cumhurbaşkanlığı, çankaya köşk'ü olacak.
📌Mali kural uygulaması başlayacak.
📌varlık fonu tasviye edilecek.
📌 kamu özel iş birliği projeleri, durum ve hasar tespit komitesi eliyle ortaya çıkaracağız.
📌risk birimini düşürerek, makroekonomik istikrar sağlayacağız.
📌4.5 saatlik uçuş mesafesinde, 58 ülkeye, 1.5 milyarlık nüfusa ve 22 trilyon dolarlık bir pazara erişme imkanımız var.
📌gençlerimiz ülkemizin en büyük servetimiz. Genç ve dinamik işgücümüzü en etkin şekilde kullanacağız.
📌avrupa birliği üyelik müzakerelerini canlandıracağız.
📌23. yargı ve temel haklar faslının gerekliliklerini tamamlayacağız.
📌kurum ve kuralları güçlendireceğiz.
📌cumhurbaşkanı tarafsız olacak.
📌yargı bağımsız ve tarafsız olacak.
📌siyasi ahlak yasası gelecek.
📌Kara paraya tolerans göstermeyeceğiz.
📌Strateji ve planlama teşkilatı kurulacak.
📌Üniversite-sanayi-sivil toplum işbirliğini destekleyeceğiz.

📌Üniversitelerde bilimsel özerklik ve özgürlük olacak.
📌Ar-ge faaliyetlerini destekleyen kurumsal yapı kuracağız.
📌Girişimi destekleyen finansal araçlar çeşitlenecek.
📌Fin-tech ve dijital ödeme sistemleri yaygınlaşacak.
📌Aile destekleri sigortası ile her aile bir gelire sahip olacak.
📌Vergi yükü, adil dağıtılacak.
📌Sendikalaşma'nın önünü açacağız.
📌Eğitimde fırsat eşitliği olacak.
📌Cinsiyet eşitsizliği ile etkin mücadele edeceğiz.
📌Kadınların iş yaşamına katılımına destek olacağız.
📌Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans göstereceğiz.
📌İstanbul sözleşmesi yeniden yürürlüğe girecek.
📌Bölgesel ekonomik gelişmişlik farklarını azaltacağız.
📌Paris iklim anlaşması'nı çok önemsiyoruz.
📌2030'a geldiğimizde fert başına gelir 20 bin doları aşacak.
📌7 yılda 8.5 milyon insana yeni iş imkanı yaratacağız.

Hacer foggo:

📌Chp iktidarında çocuklar yatağa aç girmeyecek.
📌Aile destekleri sigortası kurumu olacak, herkes tek bir elden sosyal yardım alacak. Siyasi malzeme olmaktan çıkacak.
📌Her aileye sosyal hizmet uzmanı atanacak. 25 bin sosyal hizmet uzmanı istihdam edilecek.

📌Şişecam CEO'su elverici: "dünya tarihinin görmüş olduğu en büyük kriz dönemindeyiz."

Kaynak: https://twitter.com/i/broadcasts/1yoKMZmlZmWGQ

Çok sağlam vaatler vermiş helal olsun diyorum ve yorumlara bakıyorum da bayağı kuduran olmuş onlar Akp'ye vermeye devam etsin pudra çekmekten memnunlar.

Son düzenleme:
Yorumlarda elin Amerikalı'sı elin ermenisi diyenlerinin hepsinin kırma olması gerçeği?xD işini düzgün yapacak birileri olduğu sürece ileriki süreçler de kadro zaten değişir rahat olun.

Geri
Yukarı