Çözüldü Chrome %60-%70 işlemci kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sefer18

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri. Herkese iyi çalışmalar dilerim. Yakın zamanda i3 12100F işlemciye geçtim ve temiz kurulum ile Windows 11 kurdum. Korsan uygulama kullanmadan key satın alıp öyle etkinleştirdim. Ancak kurulumdan bu yana bilgisayarda ayarları yapmış olmama rağmen fan sesi biraz yüksekti, bugün fark ettim ki Chrome sadece bir sekme açıkken %60 ila %70 CPU kullanıyor. Bunun sebebi ne olabilir? i3-9100F işlemcide böyle bir durum söz konusu değildi.

Gorev_Yoneticisi.png

Gorev_Yoneticisi_Perf.png

RAM miktarı biraz düşük, yakında güncelleyeceğim.

Çözüm
Tarayıcı ve görev yöneticisini yan yana alın. Tarayıcıyı seçip tekrar ekran görüntüsü alın. Tarayıcıyı arka plana atınca veya sekme durumuna küçültünce kaynak tüketimleri kendini beklemeye alacaktır.

Adblock Plus'u kaldırıp bağlantıdaki uzantıyı kurun.

Ayrıca ekran çözünürlüğünüz 1080P olduğundan h264ify kullanabilirsiniz. YouTube videoların tükettiği kaynak tüketimini azaltacaktır. Uzantının tek sıkıntısı 2K ve 4K seçenekleri göremezsiniz.

Önerdiğim tarayıcı ayarlarına da göz atın.
Chrome ayarlarından donanım hızlandırmayı açmayı deneyin.

Merhaba değerli forum üyeleri. Herkese iyi çalışmalar dilerim. Yakın zamanda i3 12100F işlemciye geçtim ve temiz kurulum ile Windows 11 kurdum. Korsan uygulama kullanmadan key satın alıp öyle etkinleştirdim. Ancak kurulumdan bu yana bilgisayarda ayarları yapmış olmama rağmen fan sesi biraz yüksekti, bugün fark ettim ki Chrome sadece bir sekme açıkken %60 ila %70 CPU kullanıyor. Bunun sebebi ne olabilir? i3-9100F işlemcide böyle bir durum söz konusu değildi.

Eki Görüntüle 1740312

Eki Görüntüle 1740314

Bende de bu sorun vardı hep yüzde yüz gösteriyordu. Bir süre sonra düzeldi.

Eki Görüntüle 1740312

Eki Görüntüle 1740314

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Chrome tarayıcı seçiliyken ve sorun yaşıyorken, SHIFT+ESC ile tarayıcı görev yöneticisinin tamamı gözükecek şekilde ekran görüntüsünü paylaşın.

2023-04-15_00-22.png

Yeni konular

Geri
Yukarı