Chrome ağırlaşıyor

Daha fazla  
Selam iyi sosyaller, bu Chrome tarayıcıdan Instagram'ya da YouTube gibi sitelerde takılırken ne bileyim birkaç sekmede iş yaparken birdenbire ağırlaşmaya başlıyor sanki internetim 1Mbit'e düşmüş gibi. Örneğin Instagram'da bir profili aşağı kaydırıyorum önce hızlı hızlı daha sonu görmeden yükleniyorken sonradan aşırı ağırlaşıyor YouTube'da aynı şekilde şarkı için kaydırırken yüklenmesi 1 saati buluyor bazen bu neden kaynaklıdır bir de görev yöneticisinde sürekli verimlilik modunda görünüyor tek tek sağ tıklayıp normal moda alıyorum ama tekrar verimlilik moduna dönüyor nasıl çözebilirim bu sorunları?

Ayrıca bu 15 tane görünen Chrome 30'a 40'a kadar çıkabiliyor.

1692614934859.png

YouTube ve Instagram gibi bolca görsel öğe bulunduran sitelerde, uzun süre vakit ayırmak zamanla kaynak tüketmesini artırır. Uzun süre çalışırsan, doğal olarak vücudun yorulur. Özellikle Instagram gibi bolca görsel olan ve sürekli yenilenen bir akışı olan sitelerde bu daha da artar. Yani Technopat gibi akışının çok hızlı değişmediği ve ağırlığının yazı olduğu bir siteye göre daha çok kaynak tüketir.

İlk olarak bağlantıdan 64-Bit sürümünü kurun. 32-Bit sürümdeki parola vb. diğer tarayıcıya aktarmanız gerecek. Bu işlemlerden sonra 32-Bit(x86) kaldırın.

32-Bit uygulamaların 4 GB kadar tüketim sınırı var. Bu yüzden uzun kullanımda takılma, çökme sorunları yaşarsınız. Performans, güvenlik tarafında da 64-Bit uygulamalardan kötüdür. Mesela Discord sadece 32-Bit olduğundan, uzun kullanımda hantal çalışan bir uygulamadır.

Verimlilik modu, uzun süre kullanmadığın sekmelerin kendi kaynak tüketimini azaltmasını sağlıyor. Bu ayarı kapatmanı önermem.

2023-08-21_15-00.png

YouTube ve Instagram gibi bolca görsel öge bulunduran sitelerde, uzun süre vakit ayırmak zamanla kaynak tüketmesini artırır. Uzun süre çalışırsan, doğal olarak vücudun yorulur. Özellikle Instagram gibi bolca görsel olan ve sürekli yenilenen bir akışı olan sitelerde bu daha da artar. Yani Technopat gibi akışının çok hızlı değişmediği ve ağırlığının yazı olduğu bir siteye göre daha çok kaynak tüketir.

İlk olarak bağlantıdan 64-bit sürümünü kurun. 32 Bit sürümdeki parola vb. diğer tarayıcıya aktarmanız gerecek. Bu işlemlerden sonra 32 Bit(X86) kaldırın.

32 Bit uygulamaların 4 GB kadar tüketim sınırı var. Bu yüzden uzun kullanımda takılma, çökme sorunları yaşarsınız. Performans, güvenlik tarafında da 64-bit uygulamalardan kötüdür. Mesela Discord sadece 32 Bit olduğundan, uzun kullanımda hantal çalışan bir uygulamadır.

Verimlilik modu, uzun süre kullanmadığın sekmelerin kendi kaynak tüketimini azaltmasını sağlıyor. Bu ayarı kapatmanı önermem.

Eki Görüntüle 1911274

Teşekkür ederim şimdi 64-bit indireceğim ama bellek tasarrufu falan yapmasın gerek yok kapattıktan sonra biraz daha iyi olmuştu benim için.

Geri
Yukarı