Chrome Arayüzü Değişti

Bu koyu tema ayarı bahsettiğin ayar değil. Bu ayar tarayıcı arayüzünü vb. koyu yapıyor. Windows 10/11 koyu tema ayarını göre açılıyordu. Diğer tarayıcılar işletim sisteminden bağımsız bu ayarı sunuyordu.

O karanlık temaya zorlama ayarını Opera üzerinden test ediyor. O ayar Chrome'a halen gelmedi. Büyük ihtimalle uzun süre gelmeyecek. Veya Google ve Microsoft sektördeki gücünü kullanıp, siteleri buna uyumlu alt yapılara geçmeye itecek.

Bu koyu tema ayarı bahsettiğin ayar değil. Bu ayar tarayıcı arayüzünü vb. koyu yapıyor. Windows 10/11 koyu tema ayarını göre açılıyordu. Diğer tarayıcılar işletim sisteminden bağımsız bu ayarı sunuyordu.

O karanlık temaya zorlama ayarını Opera üzerinden test ediyor. O ayar Chrome'a halen gelmedi. Büyük ihtimalle uzun süre gelmeyecek. Veya Google ve Microsoft sektördeki gücünü kullanıp, siteleri buna uyumlu alt yapılara geçmeye itecek.
Aynı şeylerden bahsetmediğimizi biliyorum. Tarayıcı teması değil Flags'den açılanı demiştim. Bilgisayarda bu garabet özelliğe muhtaç değilim eklentiler sayesinde ama telefonda mecburen Flags'den açıyorum. Kötünün iyisi bir deneyim sunuyor.

Telefonda Firefox kullanabilirsiniz. Desteklediği uzantılarda var.
Eklenti desteği olan Kiwi Browser'ı kullanıyordum ama güvenilirlik konusunda pek emin olamadığım için ve geç güncelleme aldığından Chrome'a döndüm. Firefox çok yavaş geliyor ve arayüzü de hiç hoşuma gitmiyor. Chrome'dan devam edeceğim ama dediğim gibi Dark Reader gibi detaylı bir koyu tema özelliği neden sunmuyorlar onu merak etmiştim.

Geri
Yukarı