Chrome aşırı donuyor

thebigboss

Hectopat
Merhaba Windows 10 Home Single Language kullanıyorum. i3 3240, 8 GB RAM var. 2012'den beridir ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Şu son 2 gün gün Google Chrome aşırı donuyor ve kilitleniyor. Nedenini anlamadım. Acaba termal macunla bir ilgisi olabilir mi? Bilgisayarımı aldığımdan beridir termal macunu yenilemedim 9 yıl falan oldu. CPU, bellek, kullanımı normal ama disk bölümü %100 gözüküyor neden olabilir?

Hocam Windows 10'u HDD üzerinden kullanıyorsanız disk %100 kullanımını görmeyen neredeyse yoktur. Bilgisayarınızı güzel bir şekilde tozlardan arındırıp yeniden termal macun çekip imkan var ise SSD takarsanız düzelicektir.

Hocam Windows 10'u HDD üzerinden kullanıyorsanız disk %100 kullanımını görmeyen neredeyse yoktur. Bilgisayarınızı güzel bir şekilde tozlardan arındırıp yeniden termal macun çekip imkan var ise SSD takarsanız düzelicektir.

Hocam imkan olsa SSD taktırırdım. HDD Üzerinden kullanıyorum önceden disk en fazla %30-45 arası gidip geliyordu ama son 2 gündür %100 olmaya başladı.

Hocam imkan olsa SSD taktırırdım. HDD Üzerinden kullanıyorum önceden disk en fazla %30-45 arası gidip geliyordu ama son 2 gündür %100 olmaya başladı.
Normal hocam bu zamana kadar HDD ile Windows 10'u sorunsuz kullandığınıza şükredin sıfır laptop'ta 1 hafta 5400 RPM HDD ile sorunsuz kullandım 2.hafta disk %100 kullanımından düşüremedim.

Geri
Yukarı