Chrome ile internete bağlanamama

AtraxiyoN

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Chrome hariç diğer kurup test ettiğim tüm tarayıcılardan internete girebiliyorum. Chrome ile internete belirli aralıklarla bağlanamıyorum. Örneğin; Chrome'u ilk açtığımda evet internete bağlanıyor, belli bir süre sonra herhangi bir siteye bağlanamıyorum, ama Google.com ve servislerine girebiliyorum. Bazen Google servisleride açılmıyor. Sorunu bir türlü çözemedim. Kararlı sürümü de Beta sürümü de malesef aynı.

Çözüm için yapmış olduklarım;
Yerel Ağ(LAN Ayarları) > Ayarları otomatik algılama seçeneği kapalı.
Farklı silme araçları kullanarak, Chrome'a ait tüm dataları silerek, temiz kurulum. (hem beta hem kararlı sürümü denedim)
Windows Defender Kapalı/Açık her iki şekildede denedim.
Tarih ve saat ayarlı.
Windows en güncel sürüm. (Windows Lisanslı Pro 10)
Driver En güncel sürüm Killernetwork (msi z170a gaming m5 üzerindeki)
İnternet sorun giderici hata tespit edemiyor.

Sonuç aynı ve maalesef benim aldığım hatanın ya da sorunun aynısı bir çok kullanıcının başına gelmiş. Çözüm önerilerinde somut başarı sağlanamamış. Artık sorunu bu platforma taşıma mecburiyeti hisettim.

Bağlanamadığımda aldığım ekranın görüntüsü ve ayarları buraya ilave ediyorum. Umarım burada bir çözüm bulup, üstesinden gelebiliriz.

Chrome hata.jpg
Chrome ayarlar.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Herhangi bir eklenti kullanıyorsanız devre dışı bırakın.
  • Chrome > Ayarlar > Sıfırla ve temizle altından sıfırlayın.
  • Chrome > Ayarlar > Sıfırla ve temizle > Bilgisayarı temizleme aracını çalıştırın. Zararlı yazılım bulursa kaldırın.
  • Sorun devam ederse MBAM kurup tarama yapın.
  • Olmadı bu araç ile olası bağlantı sorunlarını onarın:
Download the new Complete Internet Repair now

• Herhangi bir eklenti kullanıyorsanız devre dışı bırakın.
  • Chrome > Ayarlar > Sıfırla ve temizle altından sıfırlayın.
  • Chrome > Ayarlar > Sıfırla ve temizle > Bilgisayarı temizleme aracını çalıştırın. Zararlı yazılım bulursa kaldırın.
  • Sorun devam ederse MBAM kurup tarama yapın.
  • Olmadı bu araç ile olası bağlantı sorunlarını onarın:
Download the new Complete Internet Repair now

İlk 3 madde daha önce denediklerim. Eklemeyi unutmuşum, son 2 maddeyi de deneyip sonucu yazacağım.
Aynısı bende wi-fi kullanırken oluyordu, kablolu bağlantıya geçince düzeldi. Ama reinstall yapmanızı tavsiye ederim.
Konuda ki içeriği tam olarak okumadığınızı düşünüyorum. Yaptığım denemeler arasında bulunuyor reinstall. Ayrıca kablolu olarak kullanıyorum.

Hard bir şekilde çerez engelleme yaptıysanız yapabilir. Ben Firefox ile yaşamıştım bunu. Reklam engelleme kısında çerezleri filan önüme ne geldiyse engelledim benzer sorun yaşadım ayarlara bakın bir.

Hard bir şekilde çerez engelleme yaptıysanız yapabilir. Ben Firefox ile yaşamıştım bunu. Reklam engelleme kısında çerezleri filan önüme ne geldiyse engelledim benzer sorun yaşadım ayarlara bakın bir.

bende şüphe etmiştim ama sonrasında böyle bir çerez engelleme yada kabul etmeme gibi bir seçeneği işaretlemediğimi ya da kapatmadığımı gördüm. Yani ayarlar tamamen normal.
lakin şüphe ettiğim şeylerden biri Chrome'nin internet seçeneklerinde ki SSL sertifika bölümünde ufak bir sorun oluştuğu yönünde çünkü bir siteye girdiğimde sol altta "Güvenli bağlantı oluşturuluyor.." yazıyor ve öyle kalıyor bir süre sonrada hata veriyor, yani bağlanmıyor. biraz o bölümü adım adım kurcalayayım belki bir sonuç alırım
Bir gelişme var mı?
Maalesef hocam, herhangi bir gelişme yok, net üzerinde bu sorunu alan düzinelerce insan var. Çözümü başka bir tarayıcı kullanmakta bulmuşlar. Ben biraz inatçıyım. Bu tarayıcıyı kullanmasamda o sorunu çözememek beni kahreder :)
Denemediğim herhangi bir çözüm kalmadı. Çözememek beni kahreder demiştim :) evet kahretti. "Donanım haricinde, yazılımla alakalı olan herşey mutlak suretle çözüme ulaşır" prensibini benimsedim şimdiye kadar. Üzülerek Chrome'u siliyorum. Hafif ve hızlı bir tarayıcı önerecek olan varsa, sebepleriyle belirtebilirse ona geçeceğim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Aynı sorunu bende yaşıyordum denemediğim şey kalmadı öncelikle yüklediğim programlardan kaynaklanıyor sanıyordum ama giyilmiş format atıp hiç program yüklemeden bekledim gene aynı hatayı almaya başladığımı gördüm ve hatanın kaynağını buldum.
Windows 10 1803 güvenlik güncellemesinden kaynaklanıyor çözüm olarak format atıp güncellemeleri kapatın ben böyle düzelttim. saygılar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı