Chrome İlk Açıldığında Yeni Sekme Çok Geç Yükleniyor

arog158

Hectopat
  • W10 Home 64 bit
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GTX 965M
UEFI format attım böyle oldu. Formattan önce de vardı ama. Chrome biraz açık kalınca, o ara yükleniyor tabi, sonradan hızlı hızlı yüklenmeye başlıyor. Güvenlik duvarını devre dışı bıraktım, sildim tekrardan yükledim, düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladığımız şey her ne yaparsa yapsın arkadaş bir programın açılışının geç olduğundan şikayetçi. Ssd hdd e oranla kat ve kat hızlı okuma ve yazma hızına sahip olduğu için ssd önerdik. Her konuyu bilmem ama bu şikayetin ilacı bu arkadaşım. Sen ne arıyosun ? Problem mi çözüm mü
Sadece 1 kereye mahsus 1 dakika bekliyorum diyor, bunun SSD-HDD ile ne alakası var? + Ben bunu size ithafen değil, genel yazdım. Ben de 1-2 sorunumu konu açıyorum, direkt SSD yazıyolar altına. Oysa tek bir ayarla sorun çözülüyor. Örneğin benim ve bu konudaki arkadaşın gibi.
Tüm güç ayarlarınızı, performansa ayarladıysanız ve sistem 8gb rami görüyorsa bir anormallik yok gibi geldi bana. Ssd bu konularda ilaç gibi geliyor. Saniyesinde açılıyor.

Chrome'u kapatırken tam şekilde kapanmamasından kaynaklı olabilir. Bende de bu sorun vardı.
Şöyle çözdüm: Ayarlar'a gir,ordan gelişmiş'e girip
Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et
seçeneğini kapattım.

207 GB Boş alan var.
Bakın, benim sorunum Chrome'un geç açılması değil. Chrome direkt açılıyor fakat ilk açılışta internet adresini yüklemek için bekliyor bir, bir dakika.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı