PC ilk açıldığında çok yavaşladı

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkes iyi akşamlar. Soru başlıktaki gibi PC'yi açtım ve ilginç bir ağırlık vardı. Yenile falan yaptığımda dosyalar birkaç saniye gözükmedi bilgisayarıma çift tıkladım geç geldi falan. 15-20 saniye sonra da kendiliğinden düzeldi. PC'yi yeniden kapatıp açtım tekrarlamadı. İlk kez böyle bir şey oluyor sizce normal mi? Sebebi ne olabilir? Windows 10 kaynaklı bir sorun mudur yoksa PC parçaları ile ilgili mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes iyi akşamlar. Soru başlıktaki gibi PC'yi açtım ve ilginç bir ağırlık vardı. Yenile falan yaptığımda dosyalar birkaç saniye gözükmedi bilgisayarıma çift tıkladım geç geldi falan. 15-20 saniye sonra da kendiliğinden düzeldi. PC'yi yeniden kapatıp açtım tekrarlamadı. İlk kez böyle bir şey oluyor sizce normal mi? Sebebi ne olabilir? Windows 10 kaynaklı bir sorun mudur yoksa PC parçaları ile ilgili mi?
Görev yöneticisini açıp aşırı kaynak tüketen uygulama var mı diye bakarmısınız?

Aynısı geçen gün başıma geldi takipteyim.
Windows'a gelen güncellemeleri yapıyor musun? O nun olabileceğini de düşünmüyor değilim her gelen güncelleme daha da kötü hale getiriyor Win10 u.
Görev yöneticisini açıp aşırı kaynak tüketen uygulama var mı diye bakarmısınız?
Yok kanka sürekli kontrol ediyorum.

Şimdi PC'yi açtım ve yine masaüstü geldi fakat öğeler yoktu mouse 1 kere tıkladım düzeldi. Sanırım yeni bir sıkıntı doğuyor.
1-2 hafta önce bir güncelleme gelmişti sanırım o yüzden olmuş olabilir bu durum. Aynı şey yeniden olursa buraya yazıcam. İyi akşamlar herkese 🙂
Şu an 21H1 güncellemesini yüklüyorum. Tekrar ederse yazacağım.
Şimdi PC'yi açtım ve yine masaüstü geldi fakat öğeler yoktu mouse 1 kere tıkladım düzeldi. Sanırım yeni bir sıkıntı doğuyor.

Şu an 21H1 güncellemesini yüklüyorum. Tekrar ederse yazacağım.

Evet şu an açılışta biraz gecikme gözlemledim. Ardından masaüstü geldiğinde bütün öğeler beyaz renkteydi yine mouse tıkladıktan sonra düzeldi. Konu ile alakalı çözüm bulabilen var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı