Chrome kaldığı yerden açık olarak çıkıyor

Teşekkürler.
Çabuk sinirleniyorum ya. Artık bir değil iki değil. Hem Pc, hem bazı siteler hem de diğer şartlar can sıkıyor. Sakin olmak zor. :)
Para varken 2 adet 8gb RAM almıştım geçenlerde. RAM sorunu yok gibi sanırım. Neden böyle çözemiyorum. Adam gibi format atıyoruz. Zaten eskisi gibi sürücü de yüklemiyoruz. Win10 kuruyoruz her şey kendisi oluşuyor zaten. Ama var bi saçmalık. Yine para varken alayım dediğim bir diğer donanım da anakart. :) Şimdiki fiyatları görünce iyi ki almışım diyorum ama sorun çıkıyor sistemde hep. Geçen formatta mesela tarayıcı cihazımı kullanamadım. Bu formatın tek iyi yanı o tarayıcıyı sorunsuz çalıştırmak oldu. Geçen formatta tarayıcıyı açında PC yeniden başlatılıyor ve tarayıcı çalışmıyordu. Sorunlar bitmiyor ki lanet Win10'da.

Kullandığım anakart da bu:
Aslında ana kart kötü değil. Hiç BİOS güncellemeyi denediniz mi?

Sakin olmayı denemelisin. Ölümlü dünya, bu tarz şeyler için kafanı yormaya gerek yok. 🙂

Aslında ana kart kötü değil. Hiç BİOS güncellemeyi denediniz mi?
Hah bi de o saçmalık vardı. Bi BİOS güncelledik daha kötü oldu her şey. PC başlangıçta siyah ekranda fazla kalmaya başladı. Ekranda _ böyle bi çizgi görünüyor, bekliyor birkaç saniye ve sonra logo geliyor. Güncelledikten sonra oldu.

Hah bi de o saçmalık vardı. Bi BİOS güncelledik daha kötü oldu her şey. PC başlangıçta siyah ekranda fazla kalmaya başladı. Ekranda _ böyle bi çizgi görünüyor, bekliyor birkaç saniye ve sonra logo geliyor. Güncelledikten sonra oldu.
Sistem bilgisinden görüntü atar mısın?

1639699468577.png

Evet orası, BİOS'unuz son sürümmüş. Başka ne gibi sorunlarınız var?

Ve diskin sağlık durumunu kontrol ettiniz mi?

+Neden BİOS güncellemiştiniz?
Bu yeni diski takınca M2 yuvasına. Dosya aktarımını test ettim ve kötüydü. Birileri BİOS güncelle falan deyince güncelledim. Hiçbir işe yaramadı tam tersine kötü oldu.
Açılırken o saçma çizgi çıkıyor hep.
Bios sıfırladım, tüm donanımları söktüm, pili çıkarttım ama yine aynıydı. Eski sürümü kurmaya çalıştım kabul etmedi eski diye. Lanet sorunlar işte.

Eski Samsung SSD'im ile 30 gb klasörü Harici diskime 7-8 dakikada atarken Bu M2 ile aynı dosyayı neredeyse 30 dakikada zor aktardı.
Halen aynı, düzelmiyor. Dosya aktarımı tam bir rezalet. Tek parça dosyayı aktarırken bile 900mb üzerine çıktığını görmedim. 1-2 gb'lık dosyaları bile aktarırken zorlanıyor sistem. Eski SSD bile daha hızlıydı.
Sağlık durumu böyle kendi yazılımında:
...

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    226,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Bu yeni diski takınca M2 yuvasına. Dosya aktarımını test ettim ve kötüydü. Birileri BİOS güncelle falan deyince güncelledim. Hiçbir işe yaramadı tam tersine kötü oldu.
Açılırken o saçma çizgi çıkıyor hep.
Bios sıfırladım, tüm donanımları söktüm, pili çıkarttım ama yine aynıydı. Eski sürümü kurmaya çalıştım kabul etmedi eski diye. Lanet sorunlar işte.

Eski Samsung SSD'im ile 30 gb klasörü Harici diskime 7-8 dakikada atarken Bu M2 ile aynı dosyayı neredeyse 30 dakikada zor aktardı.
Halen aynı, düzelmiyor. Dosya aktarımı tam bir rezalet. Tek parça dosyayı aktarırken bile 900mb üzerine çıktığını görmedim. 1-2 gb'lık dosyaları bile aktarırken zorlanıyor sistem. Eski SSD bile daha hızlıydı.
Sağlık durumu böyle kendi yazılımında:
...
SATA 3'e taktığına emin misin? Bu arada diskin kendi programı yetersiz.

Geri
Yukarı