Chrome Kendi Kendine Reklam Sekmesinin Açılması

Öncelikle Kaspersky Total Security 2017 ile CCleaner'ı kaldırdım. Daha sonra denetim masasından AVG ve FMW 1 dışındaki programları kaldırdım. AVG ve FMW 1 adında programlar yok. Fakat AppData-Local'da Avg klasörü buldum. İçinde fmw1 isimli bir klasör de vardı. Bu Avg klasörünü ve altındaki AvgSetupLog klasörünü sildim.
IObit klasörünün içinde LiveUpdate klasörü ve bu klasörün içinde de LiveUpdate.exe ve ProductStatics.dll dosyaları var. Bu 2 dosya "Dosya LiveUpdate üzerinde açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor" hatasıyla silinmiyor. Fakat IObit klasörünün içindeki diğer dosyaları silebildim. Bitdefender Agent klasörü yok. mcafee klasörünü sildim. AVG klasörü yok.
Hosts dosyasını sıfırladım. Java'yı güncel yükledim.
Local-Temp dosyasının içinde silemediğim AirTies Wireless Networks, NVIDIA Corporation klasörleri ve "etilqs_IPcTcVaz6tfClDH", "etilqs_spJnRTrjx5b6b8f", "etilqs_QolUNTmkuxEzAX8" adında dosyalar var. Bu 3 dosya gizlide ve "Dosya Google Chrome üzerinde açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor" hatasıyla silemiyorum. Chrome'u kapattığımda ise kendileri otomatik olarak siliniyorlar. Chrome'u tekrar açtığımda "etilqs'den sonra farklı rastgele harflerle" 2-3 dosya yeniden karşıma çıkıyor.
Windows-Temp dosyasının içinde silemediğim adobegc.txt dosyası var.
.sonoyuncu ve winrarv521.tr.pre-cracked dosyalarını sildim.
KIS 2017 indirdim ve tarama yaptırdım. Zararlı bir tehdit bulunmadı.
Bütün bu işlemlerden sonra reklam sekmesi artık çıkmıyor. Sanırım düzeldi. Yardımlarınız için teşekkürler, tekrar sorun yaşarsam buraya cevap olarak yazacağım. :)

Ancak klasör şekilde gösterdiklerimi manuel değil, içlerinden girip kendi kaldırma araçlarıyla kaldıracaktınız.

KIS 2017 indirdim ve tarama yaptırdım.
FULL scan yapacaktınız tüm USB bellekler ve diskler takılı şekilde.

Kaldırma araçları yoktu. Sanırım daha önceden düzgün kaldıramadığım için parçaları kalmış.
Full scan yerine C'yi ve D'den virüslü olabileceğini düşündüğüm klasörleri seçtim. Bazı dosyaların virüslü olmadığından eminim. Daha önce Kaspersky Total Security 2017 ile taratmıştım. Fazla zaman kaybetmemek amacıyla yaklaşık 150 GB'lık klasörü (kendi çektiğim fotoğraf ve videolar gibi) taratmak istemedim. Gerçekten uzun sürüyor.
Şu an için herhangi bir sorun gözükmüyor. Kaspersky'nin reklam engelleyicisi engelliyor olabilir mi?

Bende ayni sorunu bu gece yasadim ne yaptiysam olmadi denetim masasini denedim olmadi vidyolar izleyip uyguladim ama yine olmadi bende en son careyi sistem geri yuklemesinde buldum simdi yukluyor eger buda olmazsa karspersky anti virus programini indiricem ise yariyormus sanirim
Merhaba arkadaslar sistem geri yuklemesini yaptim ve pcyi actigim gibi gelen sekmeler 15 dkkadir gelmiyor kesin cozummudur bilemem ama suan icin sistem geri yukleme ise yaradi diyebilirim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı