Chrome mu Firefox mu?

aspdokwoak

Centipat
Daha fazla  
Evet biliyorum herkes bu konuyu açmış ama herkes farklı bir şekilde açtığı için ben de açıyorum çünkü istediğim bir türlü cevapları bulamıyorum. Neyse konuya gelirsek şimdi ben Chrome seviyorum o sadelik neredeyse hiçbir tarayıcıda yok gibi ama şimdi biliyoruz ki veri ve mahremiyet konusunda en tehlikeli Chrome ama bazı olayları var işe yarıyor mu bilmiyorum mesela.

Chrome'u kurdundan sonra direkt reklam olayı geliyor bilgilerinizi paylaşalım mı diye hepsine hayır verdiğimizde cidden paylaşmıyor mu? Yoksa palavra mı? Çünkü Chrome'un takip sistemi var diye duydum. Yani sizi takip ediyormuş ne yaptığınızla ilgili ne kadar doğru bilmem ama doğruluğu yüksek diye biliyorum. Bunlar beni düşündürüyor. Diğer şeye gelirsek ise Firefox kurduğumuzda direkt sponsor reklamlar var bu o kadar canımı sıkıyor ki sadelik kısmı yok derece kötü geliyor bana. biliyorum kapatmak zor değil ama mesela YouTube sponsor onu kapatınca YouTube'u bir daha kısayollarda göremiyorum. Bir de arama kısmı da kötü, bir şey aramak istediğimde o kadar iyi sunamıyor. bana kalırsa mesela Chrome direkt cok güzel bir şekilde sunarken Firefox biraz daha az sunuyor bu da beni Firefox'dan soğutuyor. Bir yanım Firefox diyor. Çünkü Chromium egemenliği azalsın ve Firefox gibi özel tarayıcılar ölmesin +mahremiyet kısmında Chrome'a nazaran çok iyi.

Bir yanım Chrome diyor. Çünkü tek diyeceğim sadelik. (uzun yazdığım için kusura bakmayın cidden konulara baktım kimse bu konulara değinmemiş bende değinmek istedim. Sizden ricam sadece Firefox'ya da Chrome yazıp geçmeyin düzgünce yorumlarınızı bekliyor olacağım eğer başka tarayıcı varsa sadelik üzerine onu da söyleyebilirsiniz.) İyi Sosyaller.

Merhaba!
Chrome: Chrome, sade ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Hızlıdır ve birçok özelliğe sahiptir. Chrome' u öneririm!
Firefox: Firefox'un arayüzü biraz daha karmaşıktır ve ilk bakışta biraz göz korkutucu olabilir. Ancak, özelleştirilebilirlik açısından Chrome'dan daha fazlasını sunar. İyi Sosyaller!

Brave. O ana ekran fotoğraflarına ölürüm. Çok tatlı tosun bir sincap fotoğrafı falan var. Gizlilik istiyorsan o da var. Firefox hakkında bilgim yok kullanmadım ancak temalar olsun özellikleri olsun Brave inanılmaz.

Yalnız reklamlarını kapat eğer yüklersen çünkü ana ekran fotoğrafına isteğe bağlı kendi reklamını koyuyor.

Verinizi paylaşsa ne paylaşmasa ne. Gerçekten bazen anlamıyorum bu insanların aman verilerimi biri satmasın, aman üstümden para kazanılmasın bla bla triplerine. Satarsa satsın ne olacak. Düşmeyin bu kadar gizliliğinize. Chrome kullan geç Firefox nedir?

Gram önemsemiyorum öyle şeyleri haklısınız. Firefox bir tık daha hızlı geldiği için kullanıyorum.

Evet biliyorum herkes bu konuyu açmış ama herkes farklı bir şekilde açtığı için ben de açıyorum çünkü istediğim bir türlü cevapları bulamıyorum. Neyse konuya gelirsek şimdi ben Chrome seviyorum o sadelik neredeyse hiçbir tarayıcıda yok gibi ama şimdi biliyoruz ki veri ve mahremiyet konusunda en tehlikeli Chrome ama bazı olayları var işe yarıyor mu bilmiyorum mesela.

Chrome'u kurdundan sonra direkt reklam olayı geliyor bilgilerinizi paylaşalım mı diye hepsine hayır verdiğimizde cidden paylaşmıyor mu? Yoksa palavra mı? Çünkü Chrome'un takip sistemi var diye duydum. Yani sizi takip ediyormuş ne yaptığınızla ilgili ne kadar doğru bilmem ama doğruluğu yüksek diye biliyorum. Bunlar beni düşündürüyor. Diğer şeye gelirsek ise Firefox kurduğumuzda direkt sponsor reklamlar var bu o kadar canımı sıkıyor ki sadelik kısmı yok derece kötü geliyor bana. biliyorum kapatmak zor değil ama mesela YouTube sponsor onu kapatınca YouTube'u bir daha kısayollarda göremiyorum. Bir de arama kısmı da kötü, bir şey aramak istediğimde o kadar iyi sunamıyor. bana kalırsa mesela Chrome direkt cok güzel bir şekilde sunarken Firefox biraz daha az sunuyor bu da beni Firefox'dan soğutuyor. Bir yanım Firefox diyor. Çünkü Chromium egemenliği azalsın ve Firefox gibi özel tarayıcılar ölmesin +mahremiyet kısmında Chrome'a nazaran çok iyi.

Bir yanım Chrome diyor. Çünkü tek diyeceğim sadelik. (uzun yazdığım için kusura bakmayın cidden konulara baktım kimse bu konulara değinmemiş bende değinmek istedim. Sizden ricam sadece Firefox'ya da Chrome yazıp geçmeyin düzgünce yorumlarınızı bekliyor olacağım eğer başka tarayıcı varsa sadelik üzerine onu da söyleyebilirsiniz.) İyi Sosyaller.
Microsoft Edge kullanın bence hem sade bir arayüzü var hem şık hem de hızlı bir tarayıcı.

İkisi arasında bir fark yoktur.İkisi de sistemin SSD diskinin canını okumakta ve ram tüketim çok fazla olmaktadır.

Peki çözüm..

1.Cent Web Tarayıcısı : Portable'dir,kişisel ayarları ayrı bir dizin içinde saklar, böylece usb flash bellek içinde yanında taşıyabilir istenilen farklı bilgisayar ortamında kullanabilirsiniz.

2.Pale moon Web Tarayısı : Firefox v17'in kaynak kodlarından geliştirilmekte retro modern web tarayıcısı, sistem kaynakları az kullanılır.Kendisine has eklentileri ile beraber .xpi eklentileri destekler.

3.SlimWeb Tarayıcısı : Dünya üzerindeki en hızlı web tarayıcısıdır.Chromium kod kaynağından üretilmiştir.

Uzun zamandır Edge kullanıyorum. Veri ihlalleri açıkçası hiç umrumda değil. Burası Türkiye. :D Edge kullanmamın sebebi tek platform seviyorum. Oyun sağlayıcısı, tarayıcısı, işletim sistemi ve türlü programları Microsoft'ta birleştirdim. Daha stabil, daha derli toplu hissettiriyor.

Gram önemsemiyorum öyle şeyleri haklısınız. Firefox bir tık daha hızlı geldiği için kullanıyorum.
Bilgisayarın yeterince hızlıysa takmazsın hızlı yavaş tarayıcıyı, gözüne hangisi güzel gözüküyorsa seç beğen kullan. Ben Chrome senkronizasyonu iyi yaptığı için kullanıyorum mesela tipini bğeendiğimden değil.

Geri
Yukarı