Chrome OS Flex deneyimlerim

2024 yılına giriyoruz, telefonlarda bile 8 GB RAM normal kabul edilirken duygusallık yapmaya gerek yok.

Konuyu yanlış anladığını düşünüyorum.
Şu an mevzu standart RAM gereksinimi değil. Arkadaşın hafif dağıtım diye bunu pazarlaması.
İşletim sistemi performansını Chrome'ye indirgemek apayrı bir saçmalık.
Linux çekirdeği buzdolabındaki yazılıma bile dönüştürülebiliyor.
Capture.PNG

Konuyu yanlış anladığını düşünüyorum.
Şu an mevzu standart RAM gereksinimi değil. Arkadaşın hafif dağıtım diye bunu pazarlaması.
İşletim sistemi performansını Chrome'ye indirgemek apayrı bir saçmalık.
Linux çekirdeği buzdolabındaki yazılıma bile dönüştürülebiliyor.

Hafif zaten, artık 2 GB RAM ile çalışan sistem kullanan insan ilk olarak kendini sorgulasın. 4 GB çok mu fazla?

Hafif zaten, artık 2 GB RAM ile çalışan sistem kullanan insan ilk olarak kendini sorgulasın. 4 GB çok mu fazla?

Fazla, Linux Mint Xfce veyahut lxqt kullanan diğer işletim sistemleri için gerçekten çok fazla.
Ayrıyeten telefondaki RAM ile bilgisayardaki RAM'i kıyaslayabilmek için aynı işletim sistemlerini ve programlsrı çalıştırmsk gerektiğini unutmayın.

Fazla, Linux Mint Xfce veyahut lxqt kullanan diğer işletim sistemleri için gerçekten çok fazla.
Ayrıyeten telefondaki RAM ile bilgisayardaki RAM'i kıyaslayabilmek için aynı işletim sistemlerini ve programlsrı çalıştırmsk gerektiğini unutmayın.

Her ne olursa olsun RAM aynı işi yapar, 2 GB RAM belleğe sahip bir bilgisayar kullanan bir insan az bir şeyde olsa bir RAM eklemesi yapabilir.

2024 yılına girerken 2 GB RAM kullanmak için hint fakiri olmak gerekiyor, çöp arayüze sahip ve düzgün uygulaması olmayan Linux dağıtımları yerine Chrome OS daha modern ve 4 GB RAM istemesi az bir miktar.

Zaten kullanıcı Wine açsa 2 GB bellek ile bilgisayarı patlayacak, fazla edebiyat yapmaya gerek yok 👌

Her ne olursa olsun RAM aynı işi yapar, 2 GB RAM belleğe sahip bir bilgisayar kullanan bir insan az bir şeyde olsa bir RAM eklemesi yapabilir.

2024 yılına girerken 2 GB RAM kullanmak için hint fakiri olmak gerekiyor, çöp arayüze sahip ve düzgün uygulaması olmayan Linux dağıtımları yerine Chrome OS daha modern ve 4 GB RAM istemesi az bir miktar.

Zaten kullanıcı Wine açsa 2 GB bellek ile bilgisayarı patlayacak, fazla edebiyat yapmaya gerek yok 👌

Konumuz minunum sistem ile maksimum performans ise zaten görünüş ve temadan vszgsçmeniz gerekiyor ki zaten lqxt ile artık bilinenin aksine gayet te kullanılabilecek temalar yapılabiliyor.
4 GB RAM'in fazla veyahut az bir miktar olmasına laf etmiyoruz.
Laf ettiğimiz konu çok daha büyük ve kapsamlı distroların 4 GB önerilen ile sunulması.
Bu da ChromeOS'i kullanılmaya gerek olmayan bir distro yapar.
Umarım şimdi anlayabilmişsinizdir👌

Geri
Yukarı