Chrome OS Flex kurulum sırasında görüntü bozuluyor

mmuratmm

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Chrome OS Flex kurmaya çalışırken USB'den çalıştırıp logosu gelsikten sonra birden ekran eski TV'ler gibi bozuldu. Çizgi çizgi oldu hep. Görüntüsünü ekliyorum. Umarım tecrübe etmiş çözen biri vardır🙏🏽

Dosya Ekleri

• IMG_3168.jpeg
    IMG_3168.jpeg
    638,2 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Chrome OS Flex kurmaya çalışırken USB'den çalıştırıp logosu gelsikten sonra birden ekran eski TV'ler gibi bozuldu. Çizgi çizgi oldu hep. Görüntüsünü ekliyorum. Umarım tecrübe etmiş çözen biri vardır🙏🏽

Yeniden başlatmayı denediniz mi?

BIOS ekranı görünüyor mu yoksa sadece USB'den boot edince mi bu manzara ile karşılaşıyorsunuz?
usb den yüklerken işletim sisteminin ismi gözüküyor sonra tam yükleme ekranı açılacakken bu hata ile karşılaşıyorum. Araştırdım da destkleyen modellerden değilse bu tarz hatalar ile karşılaşabiliniyormuş. Ben de vazgeçtim.

USB'den yüklerken işletim sisteminin ismi gözüküyor sonra tam yükleme ekranı açılacakken bu hata ile karşılaşıyorum. Araştırdım da destkleyen modellerden değilse bu tarz hatalar ile karşılaşabiliniyormuş. Ben de vazgeçtim.

Bilgisayarınızın modelinden bahsetmemişsiniz muhtemelen chipsetiniz veya ekran kartınız desteklenmiyordur.

Çözümü basit. Özellikle Flex yada neverwae sistemlerinde oluyor. Bunun nedeni ekran kartınız. Aynı sorun bende de yaşanmıştı.

Yapmanı gereken bios ayarlarına girerek ekran kartı seçeneğini vga olarak seçip kaydedip çıkın ve yeniden boot ettiğinizde normal format sürecine geçmiş olacaksınız. Tek hata ekran kartını tanımıyor.

Sistem basit olması sebebi ile ekran kartını vga secsenız bile sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı