Chrome OS nasıldır?

Kick Furkanowski

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sistemde Windows 10 kullanıyorum ama bilgisayar zaten böyle ahım şahım oyunları açmıyor. Telefonumda kötü Android sistem ayarışına girdim. Chrome OS diye bir şey varmış. İçine Play Store'e falan da varmış ben bunu nasıl yüklerim?
  • 3GB RAM.
  • Intel Core 2 Duo E4500.
  • ATI Radeon X1550.

Not: Öyle PUBG falan oynamayacağım Minecraft PE için.
@Mergen Tengri Hocam siz de Chrome OS kullanıyormuşsunuz sanırsam. O yüzden sizi de etiketliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben sistemde Windows 10 kullanıyorum ama bilgisayar zaten böyle ahım şahım oyunları açmıyor. Telefonumda kötü Android sistem ayarışına girdim. Chrome OS diye bir şey varmış. İçine Play Store'e falan da varmış ben bunu nasıl yüklerim?
  • 3GB RAM.
  • Intel Core 2 Duo e4500.
  • ATI Radeon X1550.

Not: Öyle PUBG falan oynamayacağım Minecraft PE için.
Hocam siz de Chrome OS kullanıyormuşsunuz sanırsam. O yüzden sizi de etiketliyorum.

Masaüstüyse kararlı çalışmayabilir. Ve Chrome OS Android değil. Chromebook Kurtarma Yardımcı Programı buradan Chrome OS Flex seçip USB'nize kurabilirsiniz.

Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Birkaç yıl önce kullanmıştım. Google Play üzerinden uygulamalar indirebilirsin ve internette gezinebilirsin. Chrome OS in öne çıkan özelliklerinden biri kısıtlanmış bir işletim sistemi olması. Onun yerine Linux'a geçmeni öneririm. Linux Mint veya başka sürümleri kullanabilirsin.

Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Birkaç yıl önce kullanmıştım. Google Play üzerinden uygulamalar indirebilirsin ve internette gezinebilirsin. Chrome OS in öne çıkan özelliklerinden biri kısıtlanmış bir işletim sistemi olması. Onun yerine Linux'a geçmeni öneririm. Linux Mint veya başka sürümleri kullanabilirsin.

Ancak ben Android oyunlarını oynamak istiyorum yoksa çoktan yüklemiştim. Bliss OS Phoenix OS remix OS hepsini denedim hepsindede hatalar vardı ( bliss sistemi bozuyor Phoenix boot olmuyor remix te ağ problemi var )
Konuyu zortlatıyorum ama önerebileceğiniz sürüm var mı?

Son düzenleme:
Ben direk orjinal Chrome Os olan bir cihaz kullanıyorum. Oldukça hızlı ve seri bir işletim sistemi. Play store olması çok büyük bir avantaj. Ama şöyle bir şey var internetten yüklenen Chrome Os benzeri sürümlerin bazılarında (Neverware, Flex) GooglePlay desteği yok dikkat edin. Çinlilerin geliştirdiği Fyde OS diye bir versiyonda Android uygulama desteği var. Bir de Chrome OS'da Minecraft PE yok. Minecraft Education Edition var. Bana aynısı gibi geldi. Onun dışında PubG, Genshin Impact, Call Of Duty, Stardew Valley, Asphalt vs. gibi oyunlar mevcut.

Ben direk orijinal Chrome OS olan bir cihaz kullanıyorum. Oldukça hızlı ve seri bir işletim sistemi. Play Store'e olması çok büyük bir avantaj. Ama şöyle bir şey var internetten yüklenen Chrome OS benzeri sürümlerin bazılarında (Neverware, Flex) Google Play desteği yok dikkat edin. Çinlilerin geliştirdiği Fyde OS diye bir versiyonda Android uygulama desteği var. Bir de Chrome OS'da Minecraft PE yok. Minecraft Education Edition var. Bana aynısı gibi geldi. Onun dışında PUBG, Genshin Impact, Call of Duty, Stardew Valley, Asphalt vs. gibi oyunlar mevcut.

Hocam fyde OS benim işlemci desteklemiyormuş galiba

Resmi olarak Chrome OS desteklemeyen cihazlar için yapılmış Brunch adında bir proje var. Kendim de biraz kullandım. Birebir aynısı. İsterseniz bunu kullanabilirsiniz. Destek için Discord sunucuları var.

Tavsiye etmiyorum ama ille de yükleyeceğim diyorsan yedek bir Windows 10 flashı kur.

Hocam fyde OS benim işlemci desteklemiyormuş galiba.

Asla FydeOS kullanmayınız. Bazen hiç Linux ve Android çalıştırmıyor. (şimdi de bende fyde OS kullanıyorum, inanın bana kötü...)

Geri
Yukarı