Çözüldü Chrome SSL Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

21Kıray

Hectopat
Daha fazla  
Bir hata alıyorum, sağ altta internet var gözüküyor ama chrome'dan girince bu sitenin sertitifikasına güvenilemiyor diyor. Hangi siteye girersem gireyim bu hatayı alıyorum.
NOT: İnternet kafeden giriyorum. Deneyebileceğim bütün çözümleri söyleyin. Süre bitene kadar PC'ye gidebilme şansım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ alttaki saat mi? Tarih falan yani.

Başka yapabileceğim bir iş var mı, sorun tamamen ve kesin olarak düzelecek mi?

Sistem saati yanlış olabilir.

Bir komşum benden aynı sorunu nasıl düzelteceğimi sormuştu. Bende herhalde basit bir şeydir, DNS, VPN falandır diye düşündüm. Bir türlü düzeltemedim. Öyle çok biliyorum havasında değilim ama basit bir şey gibi görünüyordu. Bilgisayarı yeniden başlatırken BIOS'a girip ayarlarda bir sorun var mı diye bakayım dedim. Tarihin 1869 olduğunu gördüğümde çok şaşırdım. Düzelttiğimde sorun düzeldi. Daha önce de ben BIOS sıfırladığımda tarih saat ayarlarken BIOS'taki sıralamayı GG/AA/YYYY sanıyordum. Ama sıralama AA/GG/YYYY şeklindeymiş. Benim de saatim yanlıştı. Antivirüs programım sürekli güncelleme var diyordu, güncelle dediğimde hata veriyordu. Sorun büyük ihtimal tarih yüzünden. Ben kesin olarak düzeleceğini düşünüyorum. Zaten günümüzde işletim sistemi üzerinden de tarih ve saat değiştiriliyor.

Dedikleri gibi sistem saati geridedir. Büyük ihtimal bios sıfırlanmıştır saat ve tarih bilgisayarın alındığı tarihe dönmüştür :D

kn.PNG

Sistem saatini olması gerektiği gibi yaptım ama adam akıllı sertifikası olan her sitede çıkıyor. Ve Technopat Sosyale girerken bile adres çubuğunda anormallikler var.

Üstteki fotoğrafta da görüyorsunuz. Adam akıllı sertifikası olmayan her siteye girince bu adres çubuğu var.

hjjfhjghjkf.PNG

Chrome>Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar >Gizlilik altındaki seceneklerden "Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir." eğer bu seçiliyse kaldır öyle dene. Aynı sorun benimde başıma gelmişti bazı sitelerde. Ben bu şekilde halletmiştim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı