Chrome vs. Edge vs. Opera vs. Opera GX

Merhaba.
Şu anda Chrome kullanıyorum.
Tarayıcı değişebilirim.

Bu tarayıcılardan hangisini önerirsiniz?

Opera kullanırdım hep alışkanlıktan halada onu kullanıyorum, 2 haftalığına Google kullanmışdım aşırı rahat ve hızlı gelmişti ama alışkanlık işte yine Opera GX kurdum.

Tüm tarayıcıları kullanıyorum. Gerek PHP çalışmalar için gerek video vs. izlemek için. Çoğunlukla chrome kullanmaktayım. Farklı olarak benim beğendiğim Opera.

Ben denediğimde Chrome'dan daha yavaş çalıştı aynı zamanda daha çok RAM kullandı hocam.

RAM kısıtlama seçeneği var. Fakat kısıtlayınca tabii ki yavaşlıyor. Ama ben RAM'i kısıtlamama rağmen nedense arada pek fark göremedim. Belki de dikkat etmediğim içindir. Fakat diğer özelliklerini de düşününce Opera GX daha iyi gibi. Özellikle kenardaki WhatsApp ve Instagram sayfası açma özelliği çok hoşuma gitmişti.

Normal kullanımda Chrome vpn lazım olduğunda Opera :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:p

Chromium alt yapısına geçmiş olsa da Opera, fare hareketleri "mouse gestures" dan dolayı.

Opera GX kullanıyorum hızlı ve stabil hiçbir sorunla karşılaşmadım bu güne kadar. Kurulumda reklam engelleme özelliğini seçtikten sonra eklenti yüklemeden kullanabiliyorsun YouTube'da reklam görmüyorum, diğer tarayıcılara eklenti yükleyerektr aynı sonuç alınabilir tabii. Tek tıkla VPN açılıyor, anasayfada oyunculara yönelik indirimde veya ücretsiz olan oyunları gösteriyor. 8 GB RAM kullanıyorum tık demedi hiç. Genelde yeni sekmede aç özelliğini kullandığım için 10'dan fazla sekme açık oluyor.

Geri
Yukarı