Chrome YouTube'da 60 FPS videolarda FPS düşüyor

Envfedaisi

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ana Donanım

İşlemci: İntel Core İ7-6700 CPU, 3,4 GHz
Ram: 16,3GB
Disk: HDD 1 TB
İşletim Sist. : Windows 10, 64 bit
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series(Görüntü Belleği:4GB)
Monitör: 1920 x 1080, 59,750 Hz. (60'da oluyor)

Yardımcı Donanım:
Mouse: Everest SM-353B Usb
Klavye: NUO KYT-790(Lanetli klavye asla önermem)
Hoparlör: Kerasus markası modelini bilmiyorum.(çok ucuz ve kulaklık hissiyatı veriyor öneririm.)
RAM
16GB 2133 MHz
SSD veya HDD modeli
HDD 1 TB
Ekran kartı
AMD Radeon R7 200 Series 4GB
İşlemci
İntel Core İ7-6700 CPU 3.40 GHz 4 Çekirdekli
YouTube'da videoya sağ tıklayıp meraklısı için istatistikleri açınca oradaki dropped sayısı çok değişken oluyor. 30 FPS videolarda hiç girmiyor ya da videonun arkada oynadığı sekmeye aniden geçince falan giriyor, yani kullanımdan kaynaklı. Ancak 60 FPS videolarda bu sayı oldukça değişken, mesela bazı kanalların 60 FPS videolarında 1000'de 1 girerken(ve çoğu 60 FPS videoda) bazı kanallarda 3000'de 1 ve bazı kanallarda da 500'de 1 giriyor. Video'yu izleme şeklim hep aynı, arkada çalışan şeyler vs. hep aynı fakat giren dropped sayısı değişiyor. Ha bir de bu dropped sayıları normal mi? Sistemim yazılı, bir terslik var mı? Bu arada Chrome'u donanım hızlandırma açık kullanıyorum hiç kapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'da videoya sağ tıklayıp meraklısı için istatistikleri açınca oradaki dropped sayısı çok değişken oluyor. 30 FPS videolarda hiç girmiyor ya da videonun arkada oynadığı sekmeye aniden geçince falan giriyor, yani kullanımdan kaynaklı. Ancak 60 FPS videolarda bu sayı oldukça değişken, mesela bazı kanalların 60 FPS videolarında 1000'de 1 girerken(ve çoğu 60 FPS videoda) bazı kanallarda 3000'de 1 ve bazı kanallarda da 500'de 1 giriyor. Video'yu izleme şeklim hep aynı, arkada çalışan şeyler vs. hep aynı fakat giren dropped sayısı değişiyor. Ha bir de bu dropped sayıları normal mi? Sistemim yazılı, bir terslik var mı? Bu arada Chrome'u donanım hızlandırma açık kullanıyorum hiç kapamadım.

Sıkıntı yaratmaz o değerler çok düşük. Donanım hızlandırmayı kapatmanızı öneririm ki tarayıcı, işlemciye daha çok yüklensin.

Sıkıntı yaratmaz o değerler çok düşük. Donanım hızlandırmayı kapatmanızı öneririm ki tarayıcı, işlemciye daha çok yüklensin.
Hocam valla bende düşük olduğunu düşünüyorum, fakat bu gün yayın kesitleri paylaşan bir kanaldan 1080p60 bir videoda 72 dropped girdi 😂. Diğer videolar normal ve yenilesem de sonuç değişmiyor. Bu komik sayının nedenini biliyor musunuz? Veya diğerlerinde olduğu gibi kanaldan kanala değişen drop sayısını?

Hocam vallahi bende düşük olduğunu düşünüyorum, fakat bugün yayın kesitleri paylaşan bir kanaldan 1080P60 bir videoda 72 dropped girdi 😂. Diğer videolar normal ve yenilesem de sonuç değişmiyor. Bu komik sayının nedenini biliyor musunuz? Veya diğerlerinde olduğu gibi kanaldan kanala değişen drop sayısını?

Aslında orada 72 dese bile gözümüz çoğunu fark edemiyor. Yani çok kafaya takmayın. Kanaldan kanala drop sayısının değişmesi değişik orasını bende anlamadım.

Aslında orada 72 dese bile gözümüz çoğunu fark edemiyor.
Aslında belirtmeyi unutmuşum bu sayı 3000 karede girdi(video 1 saat civarındaydı belki bundandır) ve 2 tane kare bile art arda girse hafif bir takılma gözlemleniyor. İlginiz için teşekkür ederim, birazda videonun yüklenişiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Aslında belirtmeyi unutmuşum bu sayı 3000 karede girdi(video 1 saat civarındaydı belki bundandır) ve 2 tane kare bile art arda girse hafif bir takılma gözlemleniyor. İlginiz için teşekkür ederim, biraz da videonun yüklenişiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

1 saat civarı videoda gayet normal ekran kartınız bazı yerlerde takılmaya sebebiyet veriyor olabilir. Önerim bir de donanım hızlandırma kapalıyken denemeniz.

Geri
Yukarı