Chrome yüksek CPU kullanımı

Bunun olası sebepleri;
1. Eklentiler
2. "Chrome.exe" olarak adlandırılmış ve Chrome simgesi konmuş bir virüs ve bu virüs her bilgisayarı açtığında çalışmaya başlıyor olabilir
4. Tarayıcı virüsleri
Virüs durumuna karşı calisan eklentinin dosya konumuna baktım,gerçek Chrome a gidiyor onun için pek virüs diye düşünmedim.
Chrome zaten çok harcıyor da 4 GB RAM'le iş görür, sisteminin ne olduğuna bağlı.
8 GB ddr4 ram var. Normalde bu kadar zorlamazdi,çok zorlayınca dikkatimi çekti,birde görev yöneticisinden bu işlemi durdurdugum halde Google olduğu gibi açık kalıp hiçbir işlemde sorun olmadığı için aklıma takıldı.

Virüs durumuna karşı calisan eklentinin dosya konumuna baktım,gerçek Chrome a gidiyor onun için pek virüs diye düşünmedim.

8 GB ddr4 ram var. Normalde bu kadar zorlamazdi,çok zorlayınca dikkatimi çekti,birde görev yöneticisinden bu işlemi durdurdugum halde Google olduğu gibi açık kalıp hiçbir işlemde sorun olmadığı için aklıma takıldı.
Aynı sorun bende de var çözüldü mü lütfen yardımcı olun

Aynı sorun bende de var çözüldü mü

Kusura bakma, şimdi gördüm. O zamanlar farklı bir VPN kullanıyordum ve galiba o sorun çıkarıyordu. Şu an onu kullanmıyorum ve eklentilerden de kaldırdım ve öyle aşırı kullanım yok. Bazı arkadaşlar Chrome RAM canavarı falan demiş ama Chrome'un 4-5 GB RAM harcaması çok ekstrem bir durum. Bence sende de bu tarz bir zararlı eklenti vardır, ondan çok RAM harcıyordur. Tüm eklentileri pasif duruma getirerek tekrar deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı