Chrome'da film izlerken alt ve üstteki siyah barları kaldırabilmek mümkün mü?

melor

Centipat
Chrome'da bazı filmleri izlerken alt ve üstte siyah barlar oluyor, bunları kaldırmanın yolu var mı acaba? Uzantı ile falan.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 32
Kaldırıp yerine ne getirmek istiyorsunuz? Yoksa film oraya da genişlesin mi istiyorsunuz? Film oraya da genişlesin derseniz, sağdan ve soldan kırpılır film. Ama zoom yaparak sanırım yapabilirsiniz bunu.

Kaldırıp yerine ne getirmek istiyorsunuz? Yoksa film oraya da genişlesin mi istiyorsunuz? Film oraya da genişlesin derseniz, sağdan ve soldan kırpılır film. Ama Zoom yaparak sanırım yapabilirsiniz bunu.

Hocam kaldırırsanız filmin bir kısmını göremezsiniz.böyle kalmadı iyi.

Hocam mesela yanları siyah bar olanlarda bir uzantı ile alttan üstten kesmeden, sadece sağa ve sola doğru uzatma yapabiliyorum, bunun aynısını alt ve üst içinde arıyorum ama bulamadım.

O siyah bantların sebebi, filmlerin -bizim monitörümüzün ölçeği gibi- 16:9 olarak değil, daha farklı bir ölçekle yapılmış olmasıdır. Filmler genelde 1.85:1 ölçekle yapılır.

İsterseniz bu eklentiyi deneyebilirsiniz ancak işe yarar mı, bilmiyorum. Ayrıca hoş bir görüntü de olmayacaktır.

O siyah bantların sebebi, filmlerin -bizim monitörümüzün ölçeği gibi- 16:9 olarak değil, daha farklı bir ölçekle yapılmış olmasıdır. Filmler genelde 1.85:1 ölçekle yapılır.

İsterseniz bu eklentiyi deneyebilirsiniz ancak işe yarar mı, bilmiyorum. Ayrıca hoş bir görüntü de olmayacaktır.

İşe yaramadı maalesef, belki desteği olduğu sitelerde yarayabilir ama, benim izlediğim yerde yaramadı.

Hocam mesela yanları siyah bar olanlarda bir uzantı ile alttan üstten kesmeden, sadece sağa ve sola doğru uzatma yapabiliyorum, bunun aynısını alt ve üst içinde arıyorum ama bulamadım.
Filmi kırpmadan yukarı doğru esnetirseniz görüntü bozulur. VLC Player gibi oynatıcalrda biliyorum ama tarayıcıda nasıl yapılır bilmiyorum.

Bunu deneyebilir misiniz?

Bununla yana doğru olanları çok güzel şekilde uzatabiliyorum, ama alt ve üst için çalışmıyor maalesef.

Filmi kırpmadan yukarı doğru esnetirseniz görüntü bozulur. VLC Player gibi oynatıcalrda biliyorum ama tarayıcıda nasıl yapılır bilmiyorum.

Evet, biraz bozuluyor ama öyle olması daha hoşuma gidiyor, bunun yüzünden çoğu filmi indirip VLC ile izlemek zorunda kalıyorum, ama direkt tarayıcıda çözüm bulunursa çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı