Chrome'da RAM tüketimini nasıl azaltabiliriz?

€mre

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda Chrome tarayıcısını kullanıyorum ve ben bilgisayarımı kullanırken birden çok sekme açmayı çok severim, fakat boşu boşuna açık olan sekmeler cidden bilgisayarı boşuna yoruyor bunların boştayken hiç RAM tüketmemesini sağlayabileceğim yani orada olsun ama arka planda çalışmamasını sağlayabileceğim bir eklenti ya da başka bir şey var mı? Ya da başka bir tarayıcıya mı? Geçmeliyim ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Arkadaşlar şu anda Chrome tarayıcısını kullanıyorum ve ben bilgisayarımı kullanırken birden çok sekme açmayı çok severim, fakat boşu boşuna açık olan sekmeler cidden bilgisayarı boşuna yoruyor bunların boştayken hiç RAM tüketmemesini sağlayabileceğim yani orada olsun ama arka planda çalışmamasını sağlayabileceğim bir eklenti ya da başka bir şey var mı? Ya da başka bir tarayıcıya mı? Geçmeliyim ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Ben RAM almadan önce 8 GB RAM varken Brave yükledim daha az RAM tüketiyor diye RAM aldım hala kullanıyorum çok RAM kullanmıyor en azından Google'dan az RAM kullanıyor öneririm.

Opera'da RAM kısıtlama özelliği var ama çok kasar RAM kısıtlamayı kapattığında bile Opera Chrome daha çok RAM yiyor ve kasıyor.

O ayarı atabilir misin ben bulamadım araştırdım.

resim_2024-04-11_233354212.png

Ayarlar--> performans--> bellek tasarrufu.

Geri
Yukarı