Çözüldü Chrome'nin disk kullanımı yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Arkadaşlar, laptop yeni açtım ve laptopun hızını bildiğim için Chrome'u açıp kullancağım sekmeleri önceden açtım (3 sekme) sonradan Görev Yöneticisi'ni çalıştırdım ve böyle oldu niye oldu bu? Şu an düzeldi gibi, normal şartlarda disk kullanımı %5 %10 gibi ancak bazılarının %0 da hep bende niye böyle dert etmeli miyim?
Ekran görüntüsü_20221202_213710.png

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar, laptop yeni açtım ve laptopun hızını bildiğim için Chrome'u açıp kullancağım sekmeleri önceden açtım (3 sekme) sonradan Görev Yöneticisi'ni çalıştırdım ve böyle oldu niye oldu bu? Şu an düzeldi gibi, normal şartlarda disk kullanımı %5 %10 gibi ancak bazılarının %0 da hep bende niye böyle dert etmeli miyim?Eki Görüntüle 1591189

Sistem HDD ise, normal durum. Ama muhtemelen SSD kullanıyorsunuz Windows 11 olduğuna göre. Önceden bu değerler olmuyor ise, güncelleme yapmanızı veya fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Zira Chrome önermiyorum.
Arkadaşlar, laptop yeni açtım ve laptopun hızını bildiğim için Chrome'u açıp kullancağım sekmeleri önceden açtım (3 sekme) sonradan Görev Yöneticisi'ni çalıştırdım ve böyle oldu niye oldu bu? Şu an düzeldi gibi, normal şartlarda disk kullanımı %5 %10 gibi ancak bazılarının %0 da hep bende niye böyle dert etmeli miyim?Eki Görüntüle 1591189

Sistem HDD ise, normal durum. Ama muhtemelen SSD kullanıyorsunuz Windows 11 olduğuna göre. Önceden bu değerler olmuyor ise, güncelleme yapmanızı veya fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Zira Chrome önermiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynen M2 SSD mevcut değerler normal mi anlayamadım şuan disk kullanımı %0-20 arası iyi mi bu değerler.(chrome çözüldü)

%20 bence fazla bir diğer. Özellikle M.2 SSD'ye göre. Çözüldü ise, nasıl çözüldü? Bilgilendirme yapabilirseniz diğer arkadaşlar sorununu çözebilir.

Chrome'u güncelledim çözüldü sorunum, disk kullanımı ise şu an %5-10 arası yerine göre %20 oluyor System ve laptopun diğer tarama uygulamaları kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok uzattım farkındayım ama, laptop yeni olduğu için bazı sorunlardan dolayı 5 kere belirli aralıklarla sorunlar çıktı ve sıfırladım böyle bir SSD için disk kullanımı kaç olmalı? Flash ile uğraşıp format atmak istemedim
Estağfurullah hocam. Ancak yeni konu açıp belirtirseniz yardımcı olmaya çalışayım. Ne yazık ki konu içerisinde farklı konu sormak yasak. Ayrıca kullandığınız SSD'ye göre değişir hocam.

Geri
Yukarı