Edge yüksek disk kullanımı

MixterZ

Centipat
Katılım
18 Mayıs 2020
Mesajlar
1.681
Makaleler
4
Çözümler
17
CTRL + Shift + ESC :)

1618826936267.png


Ben GNU/Linux üzerinde kullanıyorum. Belki ondandır.
 

Darktower

Gigapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
9.469
Makaleler
26
Çözümler
191
Disk tüketimine ait görsel paylaşır mısın? Tarayıcılar kolay kolay disk kullanımı yapmaz. Sayfalarda eğer bir sızıntı varsa yaşanabilir. Ya da bellek miktarın yetersizse, donanımdan bellek kullanıyor olabilir.

@Mazot Kaçakçisi Tarayıcıya ait sadece bir işlemi göstermişsin. Bu yanlış bilgilendirme oluyor. Windows tarafında en çok kaynak tüketim sorunu olan tarayıcı Firefox. Daha önceden de bu tarz bir yanlış yönlendirme yaptığınızı gördüm. Forumda yanlış bilgilendirme yasak.

Edge tarayıcısında Twitch yayın geçmişi izliyorum. Üstüne 3-4 sekme ve 6-7 tane belllek tüketen uzantı var. Farkı oradan bile anlayabilirsiniz.

Screenshot_2.png


Screenshot_3.png


Edge bu dediğim uzantılar ve sekmeler ile ortalama 600-700 MB civarı bir bellek tüketiyor.

@The Big Arch Fag Chromium o sorunu bayağı çözdü. Ama insanların aklında Chrome bellek canavarı olayı kaldı. Firefox zaten Chrome göre %20-30 bellek tüketim reklamını yaparken bile fazla tüketiyordu. Sonra Twitter olan bazı olaylardan dolayı bu reklamdan da vazgeçtiler. Özellikle Brave tarayıcısı Firefox'un bu sorunu çözmezse, Firefox kitlesinin büyük oranda çalacağını fark ettiler. Edge zaten pazar payında Firefox'un önüne geçti. Ayrıca %2 bir pazar payı kaybettiler.
 
Son düzenleme:

The Big Arch Fag

Hectopat
Katılım
3 Haziran 2017
Mesajlar
176
Makaleler
1
Yer
127.0.0.1
@Mazot Kaçakçisi Tarayıcıya ait sadece bir işlemi göstermişsin. Bu yanlış bilgilendirme oluyor. Windows tarafında en çok kaynak tüketim sorunu olan tarayıcı Firefox.
Windows 8.1 kullanıyor. Asıl en çok kaynak tüketen chromium tabanlı tarayıcılar diye biliyorum, zamanında chrome kullanıyordum ve firefox'tan daha fazla tüketiyordu.
 

Yeni konular

Yukarı