ChromeOS kurma

Linux önerecektim fakat kullanmıştınız. Lubuntu'ya dönmek istediğinizi görünce önermek istedim. Arcolinux deneyiniz.

Şunu da söyleyeyim Lubuntu'nun 18.04 sürümünün görünüş olarak XP'den çok bir farkı yok ve biraz sıkıntılı bir sürüm fakat sadece Eba ve Zoom ile (Dağıtımlarda canlı derslere girmek için Zoom gerekiyor) kullanılabilir.
Görüntü pek sorun değil. XP'de artık uygulama desteği falan olmadığı için değiştirmek istedim.

Benzer bir sorunla ben de uğraşıyorum. Masaüstü eski bir sistemi EBA vs için yeniden canlandırmaya çalışıyorum. USB Boot özelliği başta yokmuş BIOS güncelleme ile gelmiş ancak doğru düzgün çalışmıyor. Sistem gereksinimlerini her ne kadar karşılasa da sistemin ortalama çıkış tarihinden sonra çıkan işletim sistemleri çalışmıyor. (Linux dağıtımları, ChromeOS vb..) Tek yol temiz bir Windows XP gibi görünüyor. Firefox veya Opera ile küçük amaçlar için kullanılabilir.

Benzer bir sorunla ben de uğraşıyorum. Masaüstü eski bir sistemi EBA vs için yeniden canlandırmaya çalışıyorum. USB Boot özelliği başta yokmuş BIOS güncelleme ile gelmiş ancak doğru düzgün çalışmıyor. Sistem gereksinimlerini her ne kadar karşılasa da sistemin ortalama çıkış tarihinden sonra çıkan işletim sistemleri çalışmıyor. (Linux dağıtımları, ChromeOS vb..) Tek yol temiz bir Windows XP gibi görünüyor. Firefox veya Opera ile küçük amaçlar için kullanılabilir.
Lubuntu kurup hafif bir tarayıcı ile çok rahat kullanırsınız.

Geri
Yukarı