ChromeOS Flex kullanılır mı?

Kedi60

Decapat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar Özellikleri: İşlemci: Intel Core i5 1035G1 Ekran kartı: Entegre Grafik
Depolama: SK Hynix 240GB SSD Ram: 8GB DDR4 İşletim sistemi: Fedora 39
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar artık Windows veya GNU/Linux'tan sıkıldığım için farklı bir OS kurmak istiyorum ve aklıma Chrome OS Flex geldi. Aranızda kullanan var mı varsa da güzelmi kullanılırmı hoşmu uygulama indirmekte zorluk yaşıyor musunuz ve ayrıca Play Store yükleniyor mu cevaplarsanız sevinirim :)

Onun yerine FydeOS'e bakın. Android uygulama desteği de mevcut. Her ikisini de kullandım. Fakat benim cihazımda çok fazla sorun yaşattılar. Baya uğraştım. Zar zor bir kaçını düzelttim. Birkaçı kaldı maalesef. GNU Linux'a geri döndüm. Aşırı derece de hatalarla boğdular beni :D Fakat hata yaşamazsanız Android + Chrome OS + Linux desteğine sahip olmuş oluyorsunuz. Yani gayet güzel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Benim yaşadığım hatalar :

Mikrofon (Düzeltebildim.)
Wifi (Yarıda bıraktım. Üstüne düşesim gelmedi.)
Touchpad (Düzeltebildim.)
NVIDIA ekran kartı.

Sadece tarayıcı ve ofis işleri yapıyor iseniz kurun ama oyun vs. işin içine giecekse bence yanaşmayın. biraz daha gelişmesi gerekiyor. Sanırım Steam desteği gelecek. Birde flex süeümüne Android gelirse işte o zaman güzel bir OS olur. Ben de saf Chromebook var. Onda Android desteği var o gayet keyifli mesela. Program desteği Android desteği sayesinde bol. Android oyunları da açıyor ama Flex öyle değil işte. Sadece tarayıcı ve ofis odaklı.

Geri
Yukarı